Середа, 19 Січня, 2022
Світ

Естонія виходить з режиму надзвичайного стану

В Естонії перестане діяти надзвичайний стан, запроваджений у зв’язку з пандемією коронавірусу і який тривав більше двох місяців

Таке рішення було підтверджено напередодні урядом країни. Про це повідомляє портал національного телерадіомовлення ERR.

“Уряд на електронному засіданні схвалив рішення, яким у 24:00 неділі, 17 травня, в Естонії завершується надзвичайний стан. У зв’язку з цим оголошуються такими, що втратили чинність, відповідні постанови уряду і керівника режиму надзвичайного стану”, – йдеться в повідомленні.

Обмеження, запроваджені під час надзвичайного стану, пом’якшуватимуться поступово, їх переведуть на нові юридичні підстави. Продовжить діяти і найголовніше обмеження на пересування – так зване правило “2 + 2”. В цілому, по завершенні надзвичайного стану в Естонії продовжить діяти надзвичайна ситуація (напередодні Парламент Естонії прийняв спеціальний закон про цей, більш м’який режим “надзвичайної ситуації”).

Уряд вирішив завершити надзвичайний стан, керуючись тим, що поширення захворювання COVID-19 вірусу в Естонії пішло на спад, що підтверджують як консультуюча уряд вчена рада по боротьбі з COVID-19, так і Департамент здоров’я.

У своєму зверненні до народу прем’єр-міністр Естонії Юрі Ратас підкреслив, що скасування надзвичайного стану не означає негайного повернення до звичайного життя.

“Вірус нікуди не подівся ні з Естонії, ні у світі. Завершення надзвичайного стану означає, що ми повинні побудувати нову нормальність”, – сказав Ратас.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.