Неділя, 28 Травня, 2023
Події

Президент Росії дозволив дистанційні голосування

Володимир Путін підписав закон, що передбачає можливість дистанційного голосування, в тому числі поштою, на всіх рівнях виборів.

Про це повідомляє Інтерфакс .

Як зазначається, закон вносить поняття “дистанційне електронне голосування” (голосування без використання бюлетеня, виготовленого на паперовому носії, з використанням спеціального програмного забезпечення).

Також передбачається можливість дострокового голосування на всіх рівнях виборів, в тому числі, на виборах президента з метою захисту здоров’я виборців і створення максимальної зручності для реалізації громадянами РФ виборчих прав.

Закон передбачає “інші поважні причини, що не дозволяють прибути в приміщення для голосування” для отримання можливості участі в голосуванні поза дільницями. Зокрема, підставою для голосування поза дільницями може стати “необхідність догляду за особами, які цього потребують”.

Крім того, вноситься норма про те, що голосування щодо обрання вищої посадової особи суб’єкта Російської Федерації може бути відкладено законодавчим (представницьким) органом державної влади регіону в разі, якщо на його території або на територіях двох і більше муніципальних утворень в цьому суб’єкті введений режим підвищеної готовності або НС за наявності загрози життю чи здоров’ю громадян.

Закон також дозволяє збір підписів виборців і учасників референдумів за допомогою “Єдиного порталу державних і муніципальних послуг”.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.