Субота, 2 Вересня, 2023
Здоров'я

Ангіна влітку – чому захворіти легко і як уберегтися

Окремого діагнозу “літня ангіна” не існує, але захворюваність на неї зростає саме влітку, тому треба проявляти пильність

Літня спека погано впливає на серцево-судинну систему і може підносити сюрпризи у вигляді отруєнь та сезонних кишкових інфекцій. Але є і менш очевидні “літні” хвороби. Так медики помітили, що влітку люди частіше хворіють на ангіну та різні ГРВІ.

Як стверджує лікарка-терапевт Владислава Романюк, окремого діагнозу “літня ангіна” не існує, проте запалення мигдалин більш характерне саме для спекотного сезону і для міжсезоння, коли весна переходить у літо, а літо у осінь. За статистикою, на респіраторні хвороби у теплий сезон припадає до 20% усіх недугів, а це кожен п’ятий пацієнт, що звертається до лікаря – чималенька цифра.

Влітку до шлунка необхідно виявити підвищену увагу  

Причина – наше бажання за всяку ціну врятуватись від спеки. Ми за першої ж нагоди вмикаємо на повну потужність кондиціонер, ласуємо морозивом, п’ємо напої з льодом, найбільш відчайдушні приймають холодний душ. Тобто ми піддаємо свій організм частково або повністю різкому перепаду температур. А це стрес, який може провокувати розвиток інфекції, навіть такої, яка за звичайних обставин не наробила би стільки шкоди.

Ще один чинник – легковажне ставлення до легких респіраторних інфекцій у теплі дні. Це взимку та восени навіть невеличкий нежить може змусити нас зайвий раз залишитись удома, відпочити і попити теплий чай. Влітку чимало людей вважають, що від сонця нежить сам “прогріється” і мине. Насправді ж таким чином інфекція розноситься інтенсивніше і потім навколишні не розуміють, звідки вони підхопили ангіну а то й пневмонію.

Отже, щоби вберегти себе від “літньої” ангіни, варто:

  • провести лікування вогнищ хронічної інфекції – приділити увагу хронічному тонзиліту чи черговому нежитю, вилікувати карієс;
  • обмежити контакти з людьми, які мають ознаки ГРВІ, і не нехтувати такими ознаками у себе;
  • не забувати дбати про своє здоров’я, як ми дбаєм про нього у холодний сезон.

При цьому у холодних напоях або купанні у водоймах відмовляти собі не обов’язково. Охолодження – не основний, а побічний чинник розвитку інфекції. Воно не спричиняє хворобу саме по собі, а пришвидшує її розвиток, якщо збудник уже потрапив у організм.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.