Середа, 28 Вересня, 2022
Економіка

Fitch знизило рейтинг білорусі до «обмеженого дефолту»

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings, яке базується в Лондоні, знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті для республіки білорусь із «C» до «RD». Новий показник означає «обмежений дефолт», передає Укрінформ із посиланням на сайт агентства.

Fitch знизило рейтинг країни після закінчення 14-денного пільгового періоду 13 липня 2022 року щодо виплати купона за єврооблігаціями 2027 року.

Зазначимо, що «рейтинг дефолту емітента» відображає здатність країни (чи організації) повернути взяті кредити.

Нагадаємо: мінфін білорусі 29 червня офіційно повідомив, що країна провела платіж по єврооблігаціях у білоруських рублях. Раніше Нацбанк білорусі дозволив таке робити. Гроші переказали на спецрахунок білоруського банку і запропонували платіжному агенту самостійно забрати їх із цього рахунку та розрахуватися з інвесторами. Платіж у нацвалюті суперечить документації облігацій, яка не допускає розрахунків в альтернативних валютах.

Своєю чергою Fitch, яке є офіційним рейтингувальним агентством білорусі, 7 липня знизило довгостроковий рейтинг дефолту білорусі в іноземній валюті. Агентство також попередило, що якщо платежі з єврооблігацій не будуть здійснені відповідно до початкових умов до 13 липня, то Fitch вважатиме це дефолтом.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.