Субота, 4 Лютого, 2023
ВажливеПолітика

Кулеба розповів, що втратить Україна з відставкою Джонсона

Великобританія й далі допомагатиме Україні після відставки прем’єр-міністра Бориса Джонсона, але зміни в українсько-британських відносинах і світовій підтримці України все-таки будуть, вважає міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Про це він сказав у інтерв’ю Forbes, опублікованому 18 липня, пише Гордон.

“Точно буде менше політичної харизми і того, чого не забереш у Джонсона, – здатності робити сильні публічні політичні кроки, які є не просто важливими, а які мотивують і інших. Коли він сів і приїхав до Києва, усі подивилися: “Ого, нічого собі! Джонсон приїхав, а я не приїхав. Непорядок. Давай ми теж поїдемо”, – навів приклад Кулеба.

Він також зазначив, що, коли Великобританія допомагала озброєнням, Джонсон говорив, що його країна робить це, незважаючи на те, що така зброя потрібна й самій Великобританії, але Україні потрібніша. Це також впливало на інші держави.

“І все, прем’єр-міністр, президент країни, який хотів закритися під аргументом: “Я не можу передати Україні, бо мені потрібніше”, – у нього значно звужується маневр. Бо Джонсон установив інший стандарт поведінки. Ось цього ніхто не замінить”, – пояснив глава МЗС.

Окрім того, зауважив міністр, Джонсон мав особливі стосунки із президентом Володимиром Зеленським.

“Реально між президентом Зеленським і прем’єр-міністром Джонсоном установилися не просто гарні, а дружні взаємини, що називається “хімія”. Вони один одного із півслова розуміють, мислять дуже схоже. Цього теж, напевно, не буде. Тобто з наступним прем’єр-міністром Британії будуть гарні відносини, але такої “хімії”, напевно, не буде”, – сказав Кулеба.

Він наголосив, що в усьому іншому не очікує жодних змін у позиції Великобританії.

“Гадаю, що на рівні практичної підтримки, поставок, у принципі, усе залишатиметься незмінним”, – сказав міністр.

Зеленський за кілька годин після оголошення Джонсона про відставку зателефонував йому і повідомив, що в Україні “із сумом сприйняли цю новину”.

“Не лише я, а й усе українське суспільство, яке вам дуже симпатизує. Весь мій офіс та всі українці вдячні вам за допомогу. Ми не сумніваємося, що підтримка Великобританії збережеться, але ваше особисте лідерство та харизма робили її особливою”, – наголосив Зеленський.

Він також назвав Джонсона “справжнім другом України” й висловив упевненість, що його відставка не вплине на політику Лондона щодо російсько-української війни.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.