П’ятниця, 7 Жовтня, 2022
Україна

Перше відправлення зерна з українських портів може розпочатись вже сьогодні

Останні приготування до відновлення експорту українського зерна, яке може розпочатись вже сьогодні, тривають у морському торговельному порту Чорноморськ. Україна зможе експортувати три мільйони тонн зерна щомісяця, передає “Польське радіо”.

У морському торговельному порту Чорноморськ неподалік Одеси тривають останні приготування до відновлення експорту українського зерна. За неофіційною інформацією, перше відправлення зерна може розпочатись вже сьогодні. 

На сьогодні також заплановане відкриття Координаційного центру в Туреччині. Таким чином виконуються положення угоди, укладеної 22 липня. Передбачено, що для початку Україна зможе експортувати три мільйони тонн зерна щомісяця.

Нагадаємо, що 22 липня, представники України та Росії підписали дві окремі «дзеркальні» угоди з Туреччиною та ООН про розблокування експорту українського зерна через чорноморські порти. Угода, укладена в Стамбулі, має гарантувати безпечні морські коридори до трьох портів: Одеси, Чорноморська та Південного. За даними ООН, для повної реалізації угоди знадобиться кілька тижнів.

У суботу вранці,23 липня, через кілька годин після перемовин у Стамбулі, російська армія обстріляла Одеський морський торговельний порт крилатими ракетами типу «Калібр». Дві ракети були збиті українською ППО, дві ракети влучили в інфраструктуру порту. Кілька людей отримали поранення. У вівторок вранці, 26 липня, відновилися атаки на українські порти.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.