Субота, 13 Квітня, 2024
АналітикаВ окупаціїВажливеУкраїна

Інститут вивчення війни: Окупаційна влада не зможе вчасно провести псевдореферендуми на тимчасово захоплених територіях

Псевдореферендуми на тимчасово окупованих територіях не вдасться провести вчасно через суперечки всередині окупаційних адміністрацій та діяльність українських партизанів, переконує американський Інститут вивчення війни

Незважаючи на повідомлення про підготовку до проведення псевдореферендумів з метою виправдання анексії окупованих територій України, Росія навряд чи зможе їх провести. Відповідно до планів Кремля, псевдореферендуми мали пройти до 11 вересня, читаємо у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передає Польське радіо.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявило, що самопроголошена влада «майже завершила» підготовку до незаконних референдумів. Проте через суперечки всередині окупаційних адміністрацій та атаки українських партизан окупантам навряд чи вдасться провести псевдореферендуми відповідно до їхніх планів. 

Заступник голови Херсонської облради Сергій Члань у свою чергу повідомив, що окупантам важко знайти людей, які б взяли на себе керівництво відділами, що координують підготовку до псевдореферендумів. Ймовірно, це пов’язано з небажанням місцевого населення співпрацювати з ворогом і недовірою до колаборантів, йдеться у звіті американського аналітичного центру. 

За словами Сергія Чланя, президент Росії владімір путін міг наказати окупаційній владі не привозити російських чиновників на окуповані території. Це створило б враження, що псевдореферендуми організовуються з ініціативи мешканців. Водночас українські джерела повідомили про діяльність руху опору та партизанські атаки, які зривають підготовку до проведення запланованих псевдореферендумів.

Українські війська продовжили атакувати російські наземні комунікації та військову інфраструктуру в Херсонській області. Українські партизани досі погрожують окупаційній владі на окупованих агресором територіях України.

Залишити відповідь