Субота, 13 Квітня, 2024
Світ

США закликали Білорусь поважати польські місця пам’яті

Цими днями стало відомо, що кладовище солдатів Армії Крайової в Суркантах у Білорусі зрівняли із землею

Речник Державного департаменту США Ведант Пател написав у твіттері, що Вашингтон «стурбований повідомленнями про осквернення Білоруссю ще одного кладовища польських солдатів часів Другої світової війни». «Закликаємо Білорусь поважати святість і захищати історію цих місць», — написав Ведант Патель.

Як повідомив цими днями портал glosznadniemna.pl, цвинтар солдатів Армії Крайової в Суркантах у Білорусі зрівняли із землею. Таку інформацію передала одна з читачок цього видання, передає Польське радіо.

«За даними, які ми отримали, руйнування кладовища нагадує масштабну спецоперацію. Дороги до місця, де відбувається варварський акт, перекриває міліція. А обуреним місцевим жителям, які намагаються зареєструвати факт скоєння злочину, погрожують позбавленням волі. Це також причина, чому досі не вдалося сфотографувати це неймовірне для ХХІ століття звірство, яке триває», — написали на порталі glosznadniemna.pl.

Про руйнування цвинтаря також повідомила в пресрелізі Спілка поляків у Білорусі.

Речник польського Міністерства закордонних справ Лукаш Ясіна заявив, що відомство за посередництвом дипломатичного і консульського персоналу перевіряє ситуацію, пов’язану з кладовищем АК в Суркантах. Невдовзі МЗС вирішить, як на це відповісти. «Ситуація в Білорусі складна, не така легко це зорганізувати. Ми знаємо, що зруйновано одне з найважливіших польських воєнних військових кладовищ, якому присячена пам’ятна дошка на Могилі Невідомого солдата (у Варшаві — ред.). Щодо реакції — безперечно, вона буде жорсткою. Рішення про те, якою вона має бути, Міністерство закордонних справ прийме найближчим часом», — підкреслив речник.

У селі Сурканти полягло 57 вояків Армії Крайової в бою з підрозділом НКВС. 21 серпня 1944 року росіяни оточили підрозділ підполковника АК Мацєя Калєнкєвича «Котвіча». Це було перше регулярне зіткнення між АК та совєтськими військами, які окупували територію Польщі.

Цього року режим Аляксандра Лукашенки знищив уже шосте кладовище Армії Крайової на Гродненщині.

Залишити відповідь