Середа, 29 Листопада, 2023
В окупаціїВійнаЕкономікаУкраїна

Запорізька АЕС повністю зупинена

НАЕК «Енергоатом» повідомив що впродовж останніх днів 6-й енергоблок Запорізької атомної електростанції працював в режимі острова. А відтак було прийнято рішення щодо його відключення і переведення його в найбільш безпечний стан — холодний зупин, передає “Польське радіо”.

Запорізька атомна електростанція зупинила роботу та була відключена від енергомережі, — повідомили в НАЕК «Енергоатом». Eнергоблок № 6 ЗАЕС був відключений 11 вересня о 3:41. Триває підготовка до його охолодження.

Офіційна причина — пошкодження ліній, що з’єднують електростанцію з мережею, спричинене обстрілами російських окупантів. У «Енергоатомі» додають, що станція вже кілька днів працює в ізольованому режимі. Для внутрішніх потреб електростанції буде запущено дизель-генератори. Термін роботи цих генераторів обмежений технологічним ресурсом і обсягами наявного дизельного пального.

Для безпечної роботи Запорізької атомної електростанції необхідно відремонтувати лінії електропередач і створити навколо неї демілітаризовану зону, — йдеться у повідомленні НАЕК «Енергоатом». 

Відомство  здійснює всі можливі заходи, щоб організувати постачання на ЗАЕС додаткових партій дизельного пального.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.