Четвер, 7 Грудня, 2023
КіноУкраїна

3 українські успішні фільми, які ви маєте побачити на “Київському тижні критики”

“Київський тиждень критики” – головна подія осіннього Києва у 2022 році. На ньому покажуть три українські гучні прем’єри, серед яких “Клондайк” Марини Ер Горбач, що пройшов відбір на Оскар-2023 від України.

“Клондайк” Марини Ер Горбач, “Цензорка” Петера Керекеша та “Бачення метелика” Максима Наконечного мають уже міжнародне визнання, але їх ще не бачили в Україні. На Київському тижні критики відбудеться їхня прем’єра, передає 24 канал.

Українські Ґала-прем’єри на Київському тижні критики у 2022 році

Глядачі Київського тижня критики першими в країні побачать українського претендента на висування на премію Оскар у категорії “Найкращий міжнародний художній фільм”. Картина “Клондайк” режисерки Марини Ер Горбач стала призеркою Санденсу (українська ігрова картина вперше увійшла в міжнародний конкурс), Берлінале та низки інших світових фестивалів. Стрічка розповідає про події війни на Донбасі та подружжя, яке чекає народження дитини, мешкаючи поблизу місця збиття літака рейсу MH17.

Також буде показана “Цензорка” — картина словацького режисера Петера Керекеша (копродукція України, Словаччини та Чехії). Це історія молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув’язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка і потрапила у світ, населений лише жінками. Світова прем’єра відбулася на тогорічному Венеційському міжнародному кінофестивалі, де картину відзначили нагородою за Найкращий сценарій у конкурсній програмі “Горизонти”. На батьківщині автора “Цензорку” визнали Найкращим фільмом року та загалом відзначили в чотирьох номінаціях Національної кінопремії “Сонце в сітці” (Slnko v sieti).

Ще одна стрічка в програмі — “Бачення метелика” — воєнна драма режисера Максима Наконечного, учасниця програми “Особливий погляд” цьогорічного Каннського кінофестивалю. Головну героїню, українську військову з позивним “Метелик”, звільняють із полону так званої “ДНР” на умовах обміну. Вона возз’єднується з сім’єю, але вдома дізнається, що вагітна від зґвалтування своїм наглядачем.

На фестивалі діє система абонементів, їхня вартість за ранньою ціною — 500 (денний) та 800 (повний) гривень. Продаж вже відкритий на сайті фестивалю. Кількість абонементів за ранньою ціною обмежена.

Нагадаємо, програма Київського тижня критики складатиметься з п’яти секцій. Окрім програми “Українські Ґала-прем’єри”, вже оголошена ретроспективна програма “Історія української комедії”, створена спільно з Довженко-Центром. Також на фестивалі покажуть міжнародну програму з гітами головних світових кінофестивалів, тематичну ретроспективу культової кінокласики та програму “Фокус” (добірка нових картин з України та іншої фокусної країни, сформована селективною комісією кінокритиків обох країн). Традиційно в межах події відбудеться нагородження премією “Кіноколо”, яка у 2022 році відзначить свій перший ювілей.

Шостий Київський тиждень критики триватиме з 20 до 26 жовтня 2022 року в кінотеатрі “Жовтень”.

Залишити відповідь