Понеділок, 26 Лютого, 2024
СуспільствоУкраїна

“Зима 2022-го – вже частина світової історії”: Залужний звернувся до українців у День захисників і захисниць

Взимку 2022 року українці зупинили ворожу навалу і поховали міф про непереможність російської армії, а тепер повертають своє. Весь світ захоплено і з надією дивиться на українських захисників і захисниць.

Про це йдеться у зверненні головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного з нагоди Дня захисників і захисниць. Він привітав українців та українок зі святом і подякував за службу, повідомляє OBOZREVATEL.

“Зима 2022-го року – вже частина світової історії. Ми витримали потужний ворожий удар. Показали, що значить бути українцем, мати сміливість боротися за свою свободу. У жорстоких боях, під сталевим дощем російських снарядів ми тримались за кожний клаптик своєї землі. Зупинили ворожу навалу і поховали міф про непереможність російської армії. А тепер ми повертаємо своє. Ніхто і ніщо не зупинить нас. Ми обрали шлях воїнів і йдемо вперед. Весь світ захоплено і з надією дивиться на нас. Вітаю зі святом і дякую за службу!Разом до Перемоги! Слава Україні!” – сказав головнокомандувач ЗСУ.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що День захисників та захисниць України святкують щороку 14 жовтня. Цього дня сторіччя тому запорізькі козаки відзначали Покров Пресвятої Богородиці – Божу Матір вони вважали своєю великою заступницею в битвах.

2014 року президент Петро Порошенко указом №806/2014 заснував День захисника України, який прийшов на зміну радянському 23 лютого. Датою нового свята було символічно обрано День українського козацтва та Покрова Пресвятої Богородиці. Крім того, на 14 жовтня випадає річниця створення Української повстанської армії (УПА).

14 липня 2021 року Верховна Рада більшістю голосів підтримала законопроект № 2325 про перейменування Дня захисника на День захисників і захисниць України. Це пояснюється тим, що сьогодні у Збройних силах є чимало жінок.

Залишити відповідь