Субота, 13 Квітня, 2024
На росіїРуzкій мір

рф заборонила експорт нафти країнам, які запровадили стелю цін на неї

Президент рф владімір путін підписав указ, який забороняє продаж російських нафти і нафтопродуктів, якщо країни прописують у контрактах стелю цін.

Про це йдеться в указі на порталі правової інформації рф, передає Black Sea News .

Указ набуває чинності з 1 лютого і діятиме до 1 липня 2023 року. Із вступом указу в дію запроваджується заборона на експорт нафти країнам, що підтримали стелю цін. Щодо нафтопродуктів, дату повинен визначити російський уряд.

“Забороняються поставки юридичним і фізичним особам за умови, що в контрактах на ці поставки прямо або побічно передбачено використання механізму фіксації граничної ціни”,– йдеться в указі.

Водночас рф залишила для себе шпарину для продовження експорту нафти в країни, які називає “недружніми” – спеціальним рішенням путіна такі поставки в окремі країни все ж можуть дозволити.

Раніше повідомлялося, що москва може скоротити видобуток нафти на 500 тисяч – 700 тисяч барелів на добу у відповідь на обмеження країнами G7 цін на експорт російської нафти. Нафтові доходи становлять основну частину доходів російського бюджету. 

Країни групи G7 оголосили, що погодилися встановити “стелю цін” на нафту, яка експортується з рф морем, на рівні $60 за барель. Через чотири дні після того, як G7 обмежила ціни на російську нафту, частина нафти рф торгується набагато нижче порогового рівня, встановленого для москви.

Залишити відповідь