Понеділок, 26 Лютого, 2024
Воєнний станПодіїПолітикаСвіт

У Брюсселі збереться Військовий комітет НАТО

У зустрічі також візьмуть участь представники Фінляндії та Швеції, повіддомляє Польське радіо.

За два тижні у Брюсселі збереться Військовий комітет НАТО, де серед іншого обговорять подальшу підтримку України. У зустрічі також візьмуть участь представники Фінляндії та Швеції.

На зустрічі йтиметься про спостереження за війною, що триває в Україні, та прискорення реалізації стратегії Альянсу. Командири обговорять боєздатність НАТО та його спроможність захищатися від усіх викликів, теперішніх і майбутніх. Це включатиме обговорення цифрової трансформації. Командувачі збройних сил обговорять місію НАТО в Іраку та ситуацію в Косові, а також поточну підтримку України НАТО.

А тим часом у Румунії дислокується 101-ша повітряно-десантна дивізія армії США. Це вперше після другої світової ця дивізія була розгорнута в Європі, і з її присутністю в Румунії війська США тепер ближче до війни в Україні, ніж будь-який інший військовий підрозділ США.

Як пишуть аналітики New York Times, американські військові перебувають лише за сім хвилин польоту ракети до місця, де Росія зберігає боєприпаси в окупованому Криму. Розгортання військ у Румунії задумане як попередження Москві та виконання обіцянки президента Джо Байдена захищати «кожен дюйм» території НАТО.

Залишити відповідь