Субота, 13 Квітня, 2024
ВійнаКриміналПодіїСвіт

Іран контрабандою переправив до Росії нові передові типи безпілотників

Іран за допомогою човнів і державних авіаліній контрабандою переправив до Росії нові типи передових безпілотних літальних апаратів великої дальності, які використовувалися у війні з Україною, повідомляє 12 лютого The Guardian із посиланням на іранські джерела, передає Польське радіо.

Іран за допомогою човнів і державних авіаліній контрабандою переправив до Росії нові типи передових безпілотних літальних апаратів великої дальності, які використовувалися у війні з Україною, повідомляє 12 лютого The Guardian із посиланням на іранські джерела.

За даними британської газети, щонайменше 18 безпілотників були доставлені російському флоту після спеціального візиту російських офіцерів і техніків до Тегерана в листопаді, де їм продемонстрували весь спектр іранських технологій. Під час цього візиту російська делегація з 10 осіб відібрала шість безпілотників Mohajer-6, які мають радіус дії близько 200 км і несуть по дві ракети під кожним крилом, а також 12 безпілотників Shahed 191 і 129, які використовуються для авіаударів по наземних цілях.

На відміну від більш відомих Shahed 131 і 136, які активно використовуються Росією для атак по українським цілям, 191 і 129 призначені для перенесення бомб і повернення на базу неушкодженими.

Згідно з джерелами, на які посилається The Guardian, більшість безпілотників, надісланих до Росії, таємно забрав іранський корабель з бази на узбережжі Каспійського моря, а потім передав у морі на корабель ВМС Росії. Інші відправили на борту державних літаків Іранських авіаліній. Іран також направив техніків до Москви, щоб допомогти запустити безпілотники. Вважаєтся, що остання партія безпілотників була введена в експлуатацію над Україною 20 листопада.

Отримані Росією безпілотники Mohajer-6 можуть перебувати в повітрі шість годин і мають електродвигуни. Вони можуть нести 40 кг бомб і мають високоточні системи візуалізації та наведення. Shahed 129 несуть навантаження 60 кг, але можуть залишатися в повітрі лише чотири години, тоді як Shahed 191 може літати п’ять годин, несучи 70 кг. Вважається, що обидва використовують модифікований німецький двигун.

Безпілотники були виготовлені на тому самому військовому заводі в центральному місті Ісфахан, який зазнав атаки 28 січня, нанесеної, ймовірно, ізраїльським безпілотником, але вважається, що Ізраїль керувався питаннями власної безпеки, а не намагався втрутитися в війну в Україні.

Залишити відповідь