Вівторок, 21 Березня, 2023
ВійнаПолітикаСвіт

ЄС пропонує проводити спільні навчання на морі для захисту підводної інфраструктури

Європейська комісія в п’ятницю запропонувала оновити Стратегію морської безпеки ЄС, яка передбачає проведення спільних військово-морських навчань і патрулювання з метою захисту критично важливої морської інфраструктури на морі.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Оновлена Стратегія пропонує визначити нові зони інтересів на морі, які контролюватимуться Координованими морськими силами, що складаються з військово-морських і військово-повітряних сил країн-членів, посилити безпеку в портах ЄС і поглибити співпрацю із союзниками по НАТО та іншими міжнародними партнерами.

Документ також передбачає посилення спостереження за прибережними та морськими патрульними суднами, більш безпечний обмін інформацією між країнами-членами, а ще вирішення проблеми нерозірваних боєприпасів і мін у морі та розробки спільних вимог до оборонних військово-морських технологій.

Єврокомісія стверджує, що оновлення Стратегії морської безпеки ЄС необхідне, адже з 2014 року загрози й виклики збільшилися в рази, а документ має враховувати “все більшу геополітичну конкуренцію, зміну клімату й деградацію морського середовища, а також гібридні та кібератаки”.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну є “переконливим нагадуванням про те, що ЄС повинен посилити свою безпеку і зміцнити свою здатність діяти не лише на власній території та у власних водах, але й у сусідніх країнах та за їх межами”, зазначає виконавчий орган ЄС.

Пропозиція про оновлення Стратегії морської безпеки ЄС була висунута через пів року після диверсії на російських газопроводах “Північні потоки” в Балтійському морі. Розслідування груп фахівців зі Швеції, Данії та Німеччини, які намагаються встановити, хто стоїть за вибухами в Балтійському морі, все ще триває.

Протягом тижня у західних ЗМІ з’явились публікації, які стверджують, що за підривом “Північних потоків” може стояти “проукраїнське угруповання”. Офіційний Київ заперечує свою причетність до диверсії.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.