Четвер, 8 Червня, 2023
ВійнаСвітУкраїна

Збільшення фонду на озброєння України — основна тема саміту ЄС

Зараз тривають дискусії щодо збільшення на три з половиною мільярда євро Європейського фонду миру, передає Польське радіо.

Збільшення фонду на озброєння України та санкції проти Росії — ці теми обговорюватиме Польща на саміті ЄС у Брюсселі, який розпочинається сьогодні. Зараз тривають дискусії щодо збільшення на три з половиною мільярда євро Європейського фонду миру, з якого фінансуються постачання зброї в Україну. Посол Польщі в Союзі Анджей Садось вважає, що цей фонд потрібно збільшити якнайшвидше.

«Бо це специфічний інструмент, завдяки якому держави-члени та Польща, яка є основним постачальником військової зброї та боєприпасів для України, можуть продовжувати свою діяльність», — пояснив польський посол.

Анджей Садось підкреслив, що важливі також подальші обмеження щодо Росії.

«Ці санкції мають на меті обмежити доступ Росії до товарів подвійного призначення, вони мають на меті обмежити можливість Росії продавати різні види сировини, нафти чи алмазів. Ми хочемо санкцій проти російської ядерної галузі. Ми хочемо накласти санкції на російські установи, які підтримують російські військові зусилля або беруть участь у незаконній депортації дітей», — сказав посол Анджей Садось.

Спочатку в про’кті санкцій для цього саміту не було жодної згадки про подальші санкції. Проте останніми днями цей проєкт було посилено та введено проєкт подальших санкцій.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.