Четвер, 8 Червня, 2023
ВійнаВійськові злочинціЖертви війниРуzкій мір

В Україну повернули ще 17 викрадених РФ дітей: вони розповіли в яких умовах перебували

Вчора в Україну повернулися 17 дітей, викрадених росіянами з Херсонської та Харківської областей, передає Польське радіо.

Російські окупанти не змогли забезпечити викрадених українських дітей речами першої потреби, розповідає один із них приватному сайту Mind.

Вчора, 23 березня, в Україну повернулися 17 дітей, викрадених росіянами з Херсонської та Харківської областей. Діти скаржаться, що їх погано годували, не було місця, щоб помитися і навіть били за підозру в патріотичності: «Ми вас відвеземо в інтернат, а ви там посидите і все зрозумієте. Вони вдарили дівчину. У залі хтось кричав “Слава Україні”, а хтось відповідав “Героям слава” і їх забрали й ми не знаємо, що з ними сталося. Сказали, що нас заберуть до Пскова, в інтернат кудись у Росію, і вас там усиновлять. Сказали, що це будуть діти Росії».

Загалом на сьогодні, за даними Ради національної безпеки й оборони України, на територію України повернулося 308 дітей. Окупанти депортували 16 226 неповнолітніх українців.

У п’ятницю, 17 березня, Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна. Судді встановили, що є правові підстави притягнути Путіна до відповідальності за воєнні злочини, пов’язані з незаконною депортацією дітей з окупованої України до Росії. За цим же питанням МКС також видав ордер на арешт російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.