Четвер, 30 Травня, 2024
ВійнаРуzкій мір

Кремлівський режим знову погрожує світу ядерною зброєю

В інтерв’ю прокремлівському телебаченню путін заявив, що Росія вже оснастила Білорусь ракетними комплексами «Іскандер», здатними нести ядерні боєголовки, передає Польське радіо.

Кремлівський режим знову погрожує світу застосуванням ядерної зброї. Цього разу в інтерв’ю одному з пропагандистських російських каналів владімір путін заявив, що російські ядерні боєголовки будуть розміщені на території Білорусі. Диктатор заявив, що до 1 липня Росія завершить будівництво відповідних складів.

Нагадаємо, що у середині березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі наказав арештувати путіна за воєнні злочини. Раніше Євросоюз закликав демократичні держави притягнути до відповідальності не лише російського диктатора, а й білоруського — аляксандра лукашенку.

Заявляючи про розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі, путін не уточнив, про яке саме озброєння йдеться. «Радіо Свобода» нагадало, що чіткого визначення немає, але це можуть бути менш потужні заряди та ракети-носії з дальністю до 50 кілометрів. Це означало б, що Польща та сусідні країни також знаходяться під загрозою. В інтерв’ю прокремлівському телебаченню путін заявив, що Росія вже оснастила Білорусь ракетними комплексами «Іскандер», здатними нести ядерні боєголовки.

Якщо така зброя з’явиться в Білорусі, це означатиме порушення режимом лукашенки угоди про нерозміщення та нерозповсюдження ядерної зброї, до якої Мінськ приєднався після розпаду Радянського Союзу.

Залишити відповідь