П’ятниця, 1 Грудня, 2023
СвітСуспільствоУкраїна

Голова ПіС: країни Трьох морів повинні максимально підтримувати Україну

Ярослав Качинський наголосив, що без підтримки України, яка героїчно бореться із варварською навалою Росії, країни регіону Трьох морів не будуть у безпеці, передає Польське радіо.

Голова керівної партії «Право і Справедливість» Ярослав Качинський підкреслив, що для досягнення прагнень країн Ініціативи Трьох морів держави цього регіону повинні максимально підтримувати Україну, яка бореться з нападом Росії. Ярослав Качинський надіслав листа учасникам Самоврядного конгресу Тримор’я у Любліні, який зачитала євродепутатка Беата Мазурек. Голова ПіС зазначив, що країни нашого регіону мають багато спільного як з минулого, так і в майбутньому:

«Нас об’єднує бажання, щоб наше розташування, яке колись було не надто щасливим для більшості країн Трьох морів, стало нашим активом, плацдармом для зміцнення співпраці на осі північ-південь, зміцнення інфраструктурної, енергетичної та економічної співпраці, а отже, для підвищення значення нашого регіону в Європі».

Голова ПіС зазначив, що для реалізації прагнень регіону потрібна підтримка України:

«На жаль, вже понад рік над нашим регіоном Європи нависає похмура тінь зі сходу. Якщо ми хочемо, аби наші прагнення стали реальністю, ми мусимо максимально підтримувати Україну, яка героїчно бореться із варварською навалою Росії. Інакше ми не будемо у безпеці».

У Любліні проходить ІІІ Самоврядний конгрес Ініціативи Трьох морів. Він супроводжуватиметься Економічним форумом, який включатиме семінари, присвячені, зокрема, викликам, пов’язаним із відновленням України, інноваціями, цифровізацією та водневою економікою.

Ініціатива Трьох морів об’єднує 12 країн: Австрію, Болгарію, Хорватію, Чехію, Естонію, Литву, Латвію, Польщу, Румунію, Словаччину, Словенію та Угорщину. Його ідея полягає в тому, щоб стимулювати економічний розвиток країн Центральної та Східної Європи та створити стабільне та узгоджене партнерство країн із регіону між Балтійським, Адріатичним і Чорним морями.

Залишити відповідь