Середа, 24 Квітня, 2024
ВійнаПодії

Держдеп: Сумнівно, що в атаці на Білгородщину використали техніку США

Ми скептично ставимося до заяв про те, що американська техніка була використана під час атаки на російську Білгородську область, яка межує з Україною, — заявив у вівторок, 23 травня, речник Держдепу США Метью Міллер. У відповідь на запитання Польського агентства преси (РАР) речник також сказав, що США не спонукають українців збивати російські літаки в російському повітряному просторі, пердає Польське радіо.

Ми скептично ставимося до заяв про те, що американська техніка була використана під час атаки на російську Білгородську область, яка межує з Україною, — заявив у вівторок, 23 травня, речник Держдепу США Метью Міллер. У відповідь на запитання Польського агентства преси (РАР) речник також сказав, що США не спонукають українців збивати російські літаки в російському повітряному просторі.

«Ми бачили повідомлення, які поширювалися в соціальних мережах і стверджували, що в цих атаках використовувалася зброя, надана США. Я скажу, що зараз ми скептично ставимося до правдивості цих повідомлень», — заявив Міллер під час щоденного прес-брифінгу.

Таким чином він послався на понеділкове (22 травня) вторгнення проукраїнських російських сил на прикордонні райони Білгородської області на заході Росії.

У соцмережах з’явилися відео та фото, на яких видно, як російські диверсанти використовують американські машини HMMWV і MaxxPro.

Справу також прокоментував речник Пентагону генерал Пет Райдер, який заявив, що США не давали згоди на передачу техніки воєнізованим третім групам, а українці цього не прагнули. Він додав, що не знає, чи правдиві повідомлення, і що США стежать за ситуацією.

І Міллер, і Райдер заявили, що, як правило, США не заохочують і не дозволяють напади за межами України, але в кінцевому підсумку Київ має вирішувати, як проводити свої військові операції.

На запитання PAP, чи в контексті майбутньої передачі літаків F-16 це правило також поширюється на атаки на російські літаки в російському повітряному просторі, Міллер повторив, що Вашингтон не спонукає до нападів за межами України.

Водночас він зазначив, що Росія є агресором і постійно атакує населення та цивільні об’єкти. Значною мірою ці атаки здійснюються з російського повітряного простору.

За даними CNN, один із російських літаків Су-35 був збитий у травні над Брянською областю на заході Росії за допомогою ЗРК «Патріот» українських військ. На запитання PAP речник Міллер не підтвердив цю інформацію.

Залишити відповідь