Субота, 27 Травня, 2023
ВійнаПодії

Держдеп: Сумнівно, що в атаці на Білгородщину використали техніку США

Ми скептично ставимося до заяв про те, що американська техніка була використана під час атаки на російську Білгородську область, яка межує з Україною, — заявив у вівторок, 23 травня, речник Держдепу США Метью Міллер. У відповідь на запитання Польського агентства преси (РАР) речник також сказав, що США не спонукають українців збивати російські літаки в російському повітряному просторі, пердає Польське радіо.

Ми скептично ставимося до заяв про те, що американська техніка була використана під час атаки на російську Білгородську область, яка межує з Україною, — заявив у вівторок, 23 травня, речник Держдепу США Метью Міллер. У відповідь на запитання Польського агентства преси (РАР) речник також сказав, що США не спонукають українців збивати російські літаки в російському повітряному просторі.

«Ми бачили повідомлення, які поширювалися в соціальних мережах і стверджували, що в цих атаках використовувалася зброя, надана США. Я скажу, що зараз ми скептично ставимося до правдивості цих повідомлень», — заявив Міллер під час щоденного прес-брифінгу.

Таким чином він послався на понеділкове (22 травня) вторгнення проукраїнських російських сил на прикордонні райони Білгородської області на заході Росії.

У соцмережах з’явилися відео та фото, на яких видно, як російські диверсанти використовують американські машини HMMWV і MaxxPro.

Справу також прокоментував речник Пентагону генерал Пет Райдер, який заявив, що США не давали згоди на передачу техніки воєнізованим третім групам, а українці цього не прагнули. Він додав, що не знає, чи правдиві повідомлення, і що США стежать за ситуацією.

І Міллер, і Райдер заявили, що, як правило, США не заохочують і не дозволяють напади за межами України, але в кінцевому підсумку Київ має вирішувати, як проводити свої військові операції.

На запитання PAP, чи в контексті майбутньої передачі літаків F-16 це правило також поширюється на атаки на російські літаки в російському повітряному просторі, Міллер повторив, що Вашингтон не спонукає до нападів за межами України.

Водночас він зазначив, що Росія є агресором і постійно атакує населення та цивільні об’єкти. Значною мірою ці атаки здійснюються з російського повітряного простору.

За даними CNN, один із російських літаків Су-35 був збитий у травні над Брянською областю на заході Росії за допомогою ЗРК «Патріот» українських військ. На запитання PAP речник Міллер не підтвердив цю інформацію.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.