У четвер 24 серпня о 13:00 за місцевим часом (8.00 за Києвом) Японія почала повільне скидання понад мільйона тонн очищеної радіоактивної води з пошкодженої АЕС Фукусіма в Тихий океан, передає Українська правда.
Джерело: BBC
Деталі: Це перше скидання води в океан із чотирьох, запланованих на період до кінця березня 2024 року. Весь процес триватиме щонайменше 30 років.
З часу аварії компанія-оператор АЕС Tokyo Electric Power Company (TEPCO) зібрала в колектори 1,34 млн тонн води, що використовувалася для аварійного охолодження реакторів, а також ґрунтових вод і дощової води, що просочилася всередину.
Оператор станції TEPCO стверджує, що спеціальна система фільтрації видалила всі радіоактивні елементи, включно з цезієм і стронцієм. Однак тритій, радіоактивний ізотоп водню, залишився невідфільтрованим.
Генеральний директор агентства МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі вважає, що це безпечно. Проте, МАГАТЕ зазначає, що контрольовані поступові скиди очищеної води в море матимуть незначний радіологічний вплив на людей і навколишнє середовище.
Довідково: Атомна станція “Фукусіма-Дайічі” була виведена з ладу внаслідок 9-бального землетрусу і цунамі, що забрали життя близько 18 тисяч людей у березні 2011 року. Тоді затопило три реактори АЕС “Фукусіма-1”.