Понеділок, 18 Вересня, 2023
ПодіїСвіт

У річницю вторгнення радянських військ до Польщі перед посольством РФ у Варшаві відбулася демонстрація

Warszawa, 17.09.2020. Uroczystoœæ pod Pomnikiem Poleg³ym i Pomordowanym na Wschodzie, 17 bm. w Warszawie. Trwaj¹ obchody 81. rocznicy napaœci ZSRR na Polskê. (aldg) PAP/Tomasz Gzell

Клуби Ґазети Польської провели 17 вересня демонстрацію перед посольством Росії у Варшаві, вимагаючи вибачення від РФ за напад на Польщу у 1939 році та подальшу її окупацію совєтами, передає Польське радіо.

Під гаслом «17 вересня – агресія, а не звільнення» перед посольством Росії у Варшаві у неділю відбулася демонстрація до 84-ї річниці нападу СРСР на Польщу. Її співорганізатор Адам Боровський із Клубів Ґазети Польської нагадав, що демонстрації в цьому місці відбуваються щороку, щоб нарешті Росія вибачилася за напад у 1939 році:

«Ми маємо постійно нагадувати росіянам, що ми маємо історичну пам’ять, що їхній наратив є брехливим і що ми чекаємо хвилини роздумів. Якщо ви хочете жити в демократичній Європі, ви повинні визнавати свої помилки, як німці багато разів визнавали і вибачалися перед нами».

Адам Боровський підкреслив, що не можна говорити про дружбу, якщо росіяни не визнають історичної правди про напад і грабунку частини території Польщі. Під час пікету було представлено кілька фотографій з виставки «Імперія зла», яка нагадує про російські злочини, зокрема в Україні та Чечні:

«Вона нагадує нам про російські злочини, те, що вони вбили багатьох своїх громадян: журналістів, правозахисників, таких як Анна Політковська. Водночас ми показуємо західноєвропейських і, на жаль, польських політиків, які протягом багатьох років допомагали Росії відновлювати свою імперію».

17 вересня 1939 року відбулося вторгнення радянських військ у Польщу. Совєти без оголошення війни вторглися зі сходу і зайняли західнобілоруські та західноукраїнські землі. Таким чином вони втілювали в життя положення секретного протоколу пакту Ріббентропа-Молотова, в якому Німеччина і СРСР розділили сфери впливу. Наслідком союзу між Гітлером і Сталіним став поділ Польщі. Операція, що тривала 20 днів, призвела до остаточної окупації Червоною армією та Вермахтом всієї території Другої Польської Республіки.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.