Четвер, 30 Травня, 2024
Світ

Чехія націоналізувала газосховища, що покривають третину потреби країни

Чеські газові сховища зараз заповнені на 97 відсотків, передє Польське радіо.

Державне казначейство Чехії придбало підприємство, яке має шість газосховищ у Чехії. Сума угоди становить 360 мільйонів євро. 

Загальна місткість сховищ, закуплених держказначейством, становить 2 млрд 700 млн кубометрів. Це відповідає одній третині річного споживання природного газу в Чехії. Прем’єр-міністр Петр Фіала заявив, що купівля газосховищ і контроль над ними з боку держави сприяють підвищенню енергетичної безпеки Чехії.

Міністр промисловості і торгівлі Йозеф Сікела додав, що чеські газові сховища зараз заповнені на 97 відсотків. Він зазначив, що сировина не походить із Росії. Минулого року Чехія забезпечила потужності плавучого терміналу скрапленого газу в Нідерландах. Зараз тривають переговори про будівництво нових газопроводів, у тому числі про газове сполучення з Польщею та доступ до газу з польських терміналів.

Ціни на газ на нідерландському віртуальному хабі зараз тримаються на рівні тридцяти семи євро за мегават-годину. Для порівняння, у день нападу на Україну цей показник становив 128 євро, а піку ціни досягли у серпні 2022-го з показником 350 євро.

Залишити відповідь