Четвер, 30 Листопада, 2023
ПодіїПолітикаСвітУкраїна

8 листопада Єврокомісія опублікує звіт про прогрес України у виконанні умов для вступу до ЄС

Коли Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС у червні минулого року, зазначалось, що для початку переговорів про членство країна має виконати сім умов. Кілька місяців тому було виконано лише дві, передає Польське радіо.

Президентка Європейської комісії прибула з візитом до Києва, щоб обговорити з президентом України Володимиром Зеленським майбутнє розширення ЄС за рахунок України. Цієї середи, 8 листопада, Комісія має опублікувати звіт про прогрес України у виконанні умов для початку переговорів про членство в ЄС.

Візит президентки Єврокомісії є сигналом, що звіт буде позитивним. Як зазначає брюссельська кореспондентка Польського радіо Беата Пломецька, не хотілося б, щоб Урсула фон дер Ляєн приїхала до Києва, щоб через кілька днів оголосити негативні новини. Коли Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС у червні минулого року, їй було сказано, що для початку переговорів про членство вона має виконати сім умов. Кілька місяців тому було виконано лише дві. Заборгованість стосувалася реформи Конституційного суду, боротьби з корупцією та відмиванням грошей, обмеження ролі олігархів та гарантування прав національних меншин. За неофіційною інформацією, яку кілька днів тому отримала брюссельська кореспондентка Польського радіо, найбільше заперечень на фінішній прямій роботи стосувалося останнього питання, тобто прав національних меншин.

Зелене світло Комісії для початку переговорів з ЄС, звичайно, важливе, але остаточне рішення залишається за державами-членами, і тут необхідна одностайність.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.