Четвер, 22 Лютого, 2024
ЕкономікаНа росіїСвіт

Передача заморожених активів РФ Україні мала б великі дипломатичні, економічні та правові вигоди для цивілізованого світу – ексголова Світового банку 

“Елегантною справедливістю” назвав колишній президент Світового банку Роберт Зеллік передачу заморожених російських активів Україні.

Про це повідомляє Black Sea News із посиланням на Financial Times.

Зеллік зазначив, що поки Україна намагається вижити під невпинним наступом Росії, країни G7 все ще обговорюють передачу Києву заморожених російських активів – деякі вагаються через передбачувані ризики для фінансової стабільності, інші заявляють про юридичні занепокоєння.

“Ті, хто сумнівається, значно перебільшують ці побоювання та не в змозі зважити стратегічні вигоди. … Друзі України повинні надіслати сигнал, що Москва не може перемогти Київ; це елегантна справедливість – робити це з власними активами Росії. Україна також матиме психологічну користь від великої, тривалої демонстрації фінансової підтримки”, – вважає фінансист.

Він нагадав, що йде війна на виснаження.

“Друзі України мають дати зрозуміти, що Москва не зможе переграти Київ. Якщо зробити так за допомогою власних активів Росії — це буде елегантна справедливість. Україна також виграє психологічно від великої й тривалої демонстрації фінансової допомоги”, — наголосив експрезидент Світового банку.

За його словами, якщо хтось схвалює надсилання зброї для боротьби з російськими солдатами, здається дивним ухилитися від передачі російських активів українським жертвам. При цьому малоймовірно, що західні країни відправлять заморожені мільярди назад до Росії, “і треба думати, як можна конструктивно використати резерви”.

“Політики рідко знаходять можливості, засновані на здоровій політиці, хорошій політиці та переконливих етичних цінностях. Путін продовжує безжально нищити Україну. “Велика сімка” та інші партнери повинні перестати зволікати й замість цього використовувати очевидний економічний інструмент, щоб допомогти нації протистояти”, – резюмував Зеллік.