Четвер, 22 Лютого, 2024
ПолітикаСвіт

FT: Євросоюз готовий підірвати економіку Угорщини, якщо вона відмовиться підтримати Україну

Влада Євросоюзу розробила план на випадок, якщо прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокує нову допомогу Україні на екстреному саміті ЄС, наміченому на 1 лютого. Про це повідомила газета The Financial Times, посилаючись на секретний план, підготовлений урядовцями Євросоюзу, передає Польське радіо.

Європейський Союз погрожує вдарити по економіці Угорщини, якщо прем’єр-міністр Віктор Орбан знову заблокує фінансову допомогу Києву на майбутньому саміті, пише британська газета Financial Times.

Брюссель прагне «підірвати угорську валюту та спричинити падіння довіри інвесторів, щоб завдати шкоди „робочим місцям та економічному зростанню”», пише видання із посиланням на документ, підготовлений офіційними особами ЄС.

У ньому детально описуються економічні недоліки Угорщини, такі як дуже високий державний дефіцит, висока інфляція, слабка валюта та найвищий рівень виплат з обслуговування боргу відносно ВВП у ЄС.

У документі також підкреслюється залежність робочих місць і економічного зростання від фінансування ЄС.

«Брюссель раніше застосовував фінансовий тиск проти країн-членів, наприклад, проти Польщі та Угорщини через проблеми з верховенством права та Греції під час кризи єврозони, але стратегія, спрямована на однозначне ослаблення економіки країни-члена, стане серйозним новим кроком для блоку», – оцінює британське видання.

У середині грудня Єврокомісія позитивно оцінила зміни в судовій системі Угорщини, розморозивши 10,2 млрд євро коштів політики згуртованості. Проте приблизно 20 мільярдів євро все ще заблоковано, зокрема, через: стурбованість правами ЛГБТК, академічною свободою та правом на притулок у країні.

Якщо допомогу Україні в розмірі 50 млрд євро буде заблоковано, то, як погрожував Брюссель, Будапешт не отримає фінансової підтримки.

У такому випадку «фінансові ринки та європейські та міжнародні компанії можуть бути менш зацікавлені в інвестиціях в Угорщину», цитує Financial Times документ ЄС. Дії Брюсселя «можуть швидко призвести до подальшого зростання витрат на фінансування державного дефіциту та зниження обмінного курсу».

За даними британського щоденника, багато країн ЄС підтримали план економічного тиску на Угорщину, розцінюючи поведінку Орбана як шантаж.