Неділя, 14 Липня, 2024
На росії

У РОСІЇ ЗАЯВИЛИ, ЩО МОЖУТЬ ЗМЕНШИТИ ЧАС НА УХВАЛЕННЯ РІШЕННЯ ПРО ЗАСТОСУВАННЯ ЯДЕРНОЇ ЗБРОЇ

Це можуть зробити, якщо росіяни подумають, що «зростають загрози».

Голова комітету оборони російської Держдуми Андрєй Картаполов заявив, що Росія може скоротити час прийняття рішення на застосування ядерної зброї, передбачений офіційною доктриною. За його словами, це може статись, якщо Москва подумає, що «загрози зростають», повідомляє ZN.UA.

«Якщо ми побачимо, що виклики та загрози зростають, це означає, що ми можемо щось виправити [в доктрині] щодо термінів застосування ядерної зброї та рішення про застосування», — заявив Картаполов.

Reuters зазначає, що російська агресія проти України спровокувала найбільше протистояння між Росією та Заходом після Кубинської кризи 1962 року. У травні очільник Кремля Владімір Путін заявив, що Росія може змінити свою офіційну ядерну доктрину та умови, за яких таку зброю можуть застосувати.

Ядерна доктрина Росії 2020 року визначає, що президент країни може оголосити про використання ядерної зброї як відповідь на напад із застосуванням зброї масового ураження або звичайного озброєння, «коли під загрозою стоїть саме існування держави». Наразі РФ є найбільшою ядерною державою світу, а разом з США вони зберігають 88% запасів усієї атомної зброї на планеті.

Останніми місяцями Путін та кремлівські чиновники активно поширюють ядерні погрози, які виходять далеко за межі офіційної ядерної доктрини РФ.

Раніше Financial Times повідомляли, що ядерні погрози Путіна втрачають свою силу. У виданні підкреслили, що росіяни жодного разу не виконали свої обіцянки застосувати атомну зброю, коли Захід посилював підтримку України.