Схоже, що в Офісі Президента втратили зв’язок з реальністю, якщо допустили, що Асоціація родин захисників “Азовсталі” фактично поставила ультиматум президенту та вимагає не чіпати посаду очільника ГУР МОУ.
Давайте розберемося, чому ця ситуація виглядає як чергова катастрофа в кадровій політиці Банкової.
- Удар по найболючішому. Буданов очолює Координаційний штаб з питань військовополонених. Невже комусь здається, що зараз слушний момент міняти людину на цій посаді? Особливо враховуючи, що родини полонених вже висловили свою позицію.
- Втрата довіри. Асоціація родин захисників “Азовсталі” прямо говорить про “позитивні зміни” під керівництвом Буданова. Замінивши його, Зеленський ризикує втратити довіру не лише родин полонених, а й значної частини суспільства.
- Підрив обороноздатності. ГУР під керівництвом Буданова показало себе ефективною структурою. Згадаймо хоча б операції в Криму чи атаки на російські нафтові об’єкти. Невже зараз час експериментувати з керівництвом розвідки?
- Політичні ігри в час війни. Складається враження, що на Банковій більше переймаються політичними розкладами, ніж реальними потребами фронту і тилу. Це неприпустимо в умовах війни.
Окремо хочу звернути увагу на слова представників Асоціації про те, що зміни керівництва “можуть призупинити процеси, що тривають”. Це прямий натяк на те, що звільнення Буданова може зашкодити обміну полоненими. Невже Зеленський готовий взяти на себе таку відповідальність?
І наостанок. Джерела в Офісі Президента вже почали “зливати” інформацію про можливе звільнення Буданова. Це говорить про те, що рішення вже фактично прийняте, і тепер намагаються “підготувати” суспільство. Але реакція родин захисників “Азовсталі” показує, що цей план може провалитися.
Володимире Олександровичу, схаменіться! Не руйнуйте те, що працює. Не грайтеся з долями полонених. Не знищуйте довіру суспільства до влади в такий критичний момент. Буданов має залишитися на своїй посаді. Інакше наслідки можуть бути катастрофічними не лише для вас особисто, а й для всієї країни.
Андрій Васильчук, військовий експерт, спеціально для “Новини”.