Неділя, 19 Травня, 2024
Здоров'яІсторії

15 місяців без алкоголю і кави: як це?

За 15 місяців ні краплі алкоголю або кави не побувало у мене в роті. Я відмітив кілька ефектів від свого утримання.

Я економлю $1000 в місяць. Через два місяці після початку експерименту до мене дійшло, що на моєму банківському рахунку залишається на $1000 більше. Кругленька сума, але шляхом найпростіших арифметичних обчислень ви зрозумієте, що це не так вже й багато.

Я живу в Нью-Йорку. Щоб за місяць спустити на випивку $1000, мені досить витрачати всього $33 в день на алкоголь. Припустимо, я випиваю по 2-3 коктейлі за вечір (кожен по $10 без урахування чайових). Додайте до цього кілька пляшок вина, які я купую додому, і ось вам $1000 в місяць.

Дехто може подумати, що це важкий ступінь алкоголізму, але повірте, в Нью-Йорку 1-2 келиха в день — це норма. До речі, з огляду на частоту прийому алкоголю, закуски в барах також стають щоденною нормою. Ви трохи випили, вам захотілося їсти, і ось ви вже замовляєте їжу. Не встигли озирнутися, як витратили $1000.

Менше пліток
Разом з алко-кавовою дієтою я якось органічно присів на дієту соціальну. Я помітив, що через свій піст став менше спілкуватися з людьми.

Ось що сталося:

  1. Ви більше не ходите гуляти. По-перше, дуже виснажує знову і знову пояснювати друзям, чому ви не п’єте, і що НІ, всього один стаканчик — теж не ок. По-друге, коли мене запрошують на вечірку або зустріч в бар, я найчастіше відмовляюся, бо не хочу слухати п’яні плітки на тверезу голову.
  2. Якщо я все-таки йду на вечірку, то максимум на годину, тому що саме стільки часу моя увага може протриматися в оточенні п’яних людей.
  3. Я в принципі не компанійський хлопець, а зав’язавши з алкоголем, став ще рідше виходити в світ. Дивно спостерігати за тим, як алкокультура потроху йде з твого життя. Це допомогло мені зрозуміти, як багато дружніх відносин трималися виключно на звичці випивати разом.

У наше повсякденне життя так глибоко в’їлася фраза підемо «пропустимо по стаканчику».Навряд чи хтось скаже: «а давай поговоримо про щось на тверезу голову?» З чого б то мені таким займатися? А «підемо вип’ємо» пояснень не потребує. Всі і так знають, що буде потім.

Я став краще спати
Виключення алкоголю з раціону кардинально поліпшило якість мого сну. Я говорю не про засинання, а про сам процес сну. Зрозуміло, після парочки келихів пива або вина засинати краще, але якість самого сну при цьому може страждати. Зараз я краще сплю і прокидаюся більш енергійним. До цього я прокидався набагато важче, і навіть якщо напередодні випивав не більш двох склянок пива, вранці я дуже добре відчував кожне з них (якщо ви молодші 25, не звертайте уваги, вам це поки не загрожує).

Менше кави — менше паніки, менше стресу
Це, мабуть, більш індивідуально і підходить не для всіх. Проте, виключення кави з раціону допомогло мені стати більш розслабленим. Кава завжди змушувала мене відчувати стрес. Вона робила мене менш спокійним і згубно впливала на травлення. З тих пір, як я перестав вживати кофеїн, я не тільки став спокійнішим, але і какаю як король.

Незважаючи на це, мені подобається смак і аромат кави. Влітку я п’ю чай з льодом, взимку просто чай. Я помітив, що “похід на каву” — це скоріше соціальна штука, ніж просто процедура вживання даного напою. Це можна зберегти, просто замініть каву чимось іншим.

В цілому, я задоволений своїми рішеннями і не відчуваю бажання знову почати пити. Я не стверджую, що ви повинні слідувати моєму прикладу — якщо ви щасливі і так, продовжуйте жити своїм життям, нічого не міняйте. Я змінив звички з цікавості, і мені подобається, як все обернулося.

P.S. Випереджаючи ваші запитання, я не курю сигарет. І траву теж не курю. І не приймаю наркотики, ніякі. У мене є інтернет — мені вистачає однієї залежності.

Автор: Тобіас Ван Шнайдер

Залишити відповідь