Понеділок, 27 Травня, 2024
Скандал

Мінрегіон “амністує” забудівельників, які звели домівки і дачі без дозволу

Міністерство регіонального розвитку і будівництва буде приймати в експлуатацію будівлі у приватному секторі, які були збудовані до 2015 року і досі не зареєстровані.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на Facebook очільника Мінрегіону Геннадія Зубка.

За його словами, міністерство запускає механізм “будівельної амністії” для об’єктів незначного класу наслідків (СС1).

“Цього рішення чекають дуже багато громадян, кожне п’яте звернення до ДАБІ (Державна  архітектурно-будівельна інспекція – ред.) сьогодні – з приводу “будівельної амністії””, – написав він.

Зубко додав, що днями Міністерство юстиції опублікує наказ про порядок обстеження та прийняття в експлуатацію таких об’єктів.

“В першу чергу це стосується приватного сектору, який раніше не встиг зареєструвати документи на свої домівки, дачні або садибні будинки, гаражі, які були збудовані до 2015 року і мають площу не більше 300 м². Ми продовжуємо термін прийняття в експлуатацію таких будівель”, – пояснив міністр.

Він додав, що порядок обстеження й прийняття в експлуатацію не потребує від українців зайвих довідок і головне, щоб збудований об’єкт відповідав цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшов технічну інвентаризацію.

Зазначається, що ДАБІ зобов’язаний прийняти об’єкт в експлуатацію після технічного обстеження протягом 10 днів з моменту подачі заяви.

Порядок розроблений на виконання закону № 3696 “Про внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт”.

Залишити відповідь