Понеділок, 24 Червня, 2024
Здоров'яСуспільство

В МОЗ знайшли спосіб зробити неможливим підробку медичних довідок та санітарних книжок

Протягом останніх років в Україні набув поширення бізнес із продажу «липових» медичних довідок. Причому замовити їх можна було просто через інтернет. Що складніша «хвороба» або вищий статус установи, куди потрібно надати документ, то вища ціна. Та, здається, для таких «підприємців» настають скрутні часи — у Міністерстві охорони здоров’я презентували Єдиний реєстр медичних оглядів, який запрацює вже цього місяця.

Що це означає? Інформація про медичний огляд буде зберігатися в надійно захищеній електронній базі. Тому будь-яку довідку буде легко перевірити. Наприклад, за допомогою додатку «Медичні огляди», який вже працює, кажуть у прес-службі МОЗ. Згодом реєстр інтегрують до системи «Електронне здоров’я».

Відтак українці будуть проходити медогляд у лікарнях, а не через інтернет. До кінця 2018 року до системи мають приєднати десь 3 тис. медзакладів в усіх регіонах України. Також передбачено поступову заміну паперових бланків на електронні.

«Після завершення тестового періоду єдина державна база даних медичних оглядів буде обов’язковою до використання усіма зацікавленими сторонами», — запевняють у Міністерстві.

Професійний медогляд проходять водії, люди, які мають справу зі зброєю, вихователі, вчителі, викладачі, працівники громадського харчування, торгівлі тощо. І дотепер підроблені довідки або санітарні книжки були буденним явищем.

Залишити відповідь