- Роджер Фішер, Уілльям Юрі, Брюс Патон. «Як добитися ТАК, або Переговори без поразки»
Можливо, це одна з найбільш відомих у всьому світі книг про переговори, написана професорами Гарварду. Вперше була опублікована в 1981 році і відразу змінила уявлення про переговори, перетворивши їх з математичного та кількісного мистецтва в популярну науку. За 30 років книга нітрохи не застаріла. І це №1 в списку книг, які ви повинні мати, якщо хочете знати міжнародну ділову культуру переговорів.
- Leigh Thompson. The Heart and Mind of the Negotiator
Ця книга є найбільш вичерпним джерелом знань про процес переговорів, викриває поширені міфи (наприклад, автор книги розвінчує теорію, що «хорошим парламентером можна тільки народитися», не закликає ризикувати або сподіватися на інтуїцію).
- Джордж Колрізер. «Не стати заручником. Зберегти самовладання і переконати опонента»
Унікальний бекграунд професора Колрізер — у нього є досвід ризикованого переговірника. Написана ним книга повинна бути у вашій бібліотеці, тому що її автор висвітлює процес переговорів в контексті сучасних проблем лідерства, прийняття рішень і, головне, управління переговорами психологічною динамікою.
- Девід Лекс, Джеймс Себеніус. «Переговори в трьох вимірах»
Як і перша книга цього списку, ця теж написана професорами Гарварду і базується на гарвардських дослідженнях. На відміну від описаних вище книг, де автори фокусувалися на самих парламентерях і на пошуках згоди, Лекс і Себеніус пропонують дивитися ширше: вони вперше беруть до уваги всю сцену — не тільки те, що відбувається за столом, а й те, як організований сам стіл.
- Малкольм Гладуелл. «Переломний момент: як незначні зміни призводять до глобальних змін»
Це не зовсім книга про переговори. Однак, якщо ваша робота пов’язана з постійним спілкуванням з іншими людьми, «Переломний момент» обов’язково повинна бути у вашій бібліотеці!