Четвер, 18 Квітня, 2024
Цікаве

В Україні запрацював безкоштовний сервіс пошуку за судовим реєстром під назвою «Бабуся».

Програмою можна скористатися як зі смартфона, так і з десктопного комп’ютера, пише Media Sapiens

Це один з сервісів проекту «Опендатабот», яким володіє ІТ-компанія 908. «Опендатабот» збирає дані з відкритих державних реєстрів та надає користувачу інформацію про людину або компанію безкоштовно.

Гендиректор 908 та розробник «Бабусі» Андрій Хорсев розповів, що новий сервіс не потребує реєстрації користувача й має простий інтерфейс – тільки одне поле, яке потрібно заповнити – пошукове. Крім того, бот може надсилати користувачу сповіщення про оновлення інформації щодо будь-якої судової справи.

«Одна з цілей “Опендатабота” – скоротити відстань між людиною і державою. Прибрати бюрократичні процеси і прискорити доступ до державних даних. Тому з одного боку “Бабуся” прискорює професійний доступ для юристів, які досліджують судові рішення, а з іншого спрощує всім громадянам України взаємодію з судовою системою. Наприклад, “Бабуся” скаже, якщо засідання по вашому розлучному процесу було перенесено. І, звісно, це незамінний інструмент для розслідувальної журналістики», – зазначив пан Хорсев у коментарі «Детектору медіа». 

Розробник також розповів, що інфраструктуру «Опендатабот» їхня компанія будувала понад два роки, а «Бабуся» надає до неї простий доступ. «Ми намагаємося, щоб продукти виглядали просто зовні і надійно зсередини. Сподіваюся, “Бабуся” стане корисним доповненням для людей, які використовують “Опендатабот”, адже коли ви “набабусите” потрібну інформацію, оновлення по ній отримуватимете моментально через бота», – каже Андрій Хорсев.

Підприємець також зазначив, що команда придумала сервісу таку назву через збірний образ бабусі, «яка є у кожного українця і вміє простими словами розповісти складні речі».

У компанії 908 повідомили, що наразі «Опендатаботом» користується понад 250 тисяч громадян, кожен четвертий з них — щодня. В основному це юристи, власники бізнесу та журналісти.

Залишити відповідь