Вівторок, 9 Серпня, 2022
Здоров'я

Дієтологи назвали продукти, які істотно прискорюють схуднення

Вчені закликали тих, хто прагне схуднути, не рахувати калорії, а замість цього звертати увагу на склад продуктів.

Продукти з низькою енергоємністю, але багаті поживними речовинами, допомагають отримати струнку фігуру найефективніше, вважають дієтологи.

Доктор Нікола Бакланд з Університету Лідса висловився про те, що для тих людей, що худнуть великою проблемою є почуття сильного голоду між прийомами їжі, яке штовхає їх на шкідливі перекуси і приводить до перебільшення поглинання калорій. Справитися з цим добре допомагають певні продукти.

«Ми виявили, що люди з «правильним» набором продуктів були схильні відчувати протягом дня менший голод, хоча в цілому вони споживали менше калорій в порівнянні з людьми, які не їли цих продуктів. Їжа, про яку йде мова, містить багато води, білка і клітковини», – розповів доктор Бакланд.

Зокрема, продуктами, які допомагають не переїдати і зменшувати кількість калорій, які з’їдаються за день, як з’ясували фахівці, є свіжі фрукти, овочі, пісне м’ясо, риба, яйця і бобові. Дослідження показало, що люди з надмірною вагою, які вживали таку низькоенергетичну їжу, за 14 тижнів втратили в середньому по 5-6 кілограмів.Люди, що схудли, повідомили, що відчували себе менш голодними і перестали відчувати сильну тягу до нездорової їжі, яка була їм добре знайома раніше.

У той же час група людей, що харчувалися звичними для себе продуктами, але з тим же рівнем добової калорійності – до 1400 калорій – втратила за 14 тижнів експерименту тільки 3 кілограми.

Вчені констатують: продукти з рівною кількістю калорій, але з різним складом поживних речовин в кінцевому підсумку по-різному відіб’ються на фігурі, оскільки їх компоненти викличуть в організмі відмінні один від одного реакції, що зачіпають в тому числі і метаболізм жирових клітин. 250 грамів моркви і 20 грамів шоколаду рівноцінні за кількістю калорій, але користь для схуднення більше від моркви, підкреслили експерти.

Джерело

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.