П’ятниця, 19 Липня, 2024
ІсторіїЦікаве

Незвичні закони, через які можна потрапити у в’язницю за кордоном

Відправляючись на відпочинок, останнє, чого ви хочете – потрапити за ґрати через порушення закону, про існування якого ви й не здогадувались.

Аби уникнути порушення правил, які не завжди здаються очевидними, варто вивчати місцеві закони та звичаї перед поїздкою.

Не наступайте на гроші в Таїланді

Закон про образу величності – це стара норма, яка стверджує,  що образа будь-якого зображення королівської сім’ї Таїланду є дуже серйозним правопорушенням. Оскільки зображення монарха, який нині править, розміщують на банкнотах, то наступити на банкноту – це, фактично, кримінальний злочин і виможете опинитися у в’язниці.

Краще не жувати гумку

Аналогічно, злочином у Таїланді є кидання гумки на підлогу. За це вам загрожуватиме штраф у розмірі більше ніж 500 доларів або ув’язнення, якщо штраф ви не заплатите.

Подібна ситуація й у Сінгапурі, де, за законом, жувальну гумку – будь-яку, крім стоматологічної та нікотинової – не можна купити або продати.

Купальник – стоп!

У Барселоні у 2011 році ввели заборону на носіння купальників публічно будь-де, крім пляжу. Рішення прийняли після того, як місцеві жителі провели цілу кампанію проти великої кількості напівголих туристів, які ходять містом. Якщо ви все ж вирішите прогулятись містом у купальнику, готуйтесь викласти близько 120 доларів штрафу.

Не пісяйте в море

Не справляйте “малу потребу” в океан у Португалії.Це протизаконно, навіть якщо не зрозуміло, як це хтось зможе перевірити, ви повинні ходити до туалетів.

Перевірте свої ліки

У Японії діють жорсткі обмеження на ліки-стимулятори, все, що ви зазвичай приймаєте, коли простудились, краще не везти з собою. Будьте обережні, коли ви в’їжджаєте в країну, тому що вас можуть зупинити й конфскувати ліки.

Плавки

Якщо ви прямуєте до Франції, переконайтеся, що не залишили свої шорти для купання вдома – у більшість плавальних басейнів країни можна лише у плавках. Це пояснюють гігієнічними причинами й, хоча правило не передбачає покарання за порушення, у басейн без них вас не пустять.

Дотримуйтесь правил і, сподіваємось, що ви не потрапите до статистики українців, яких щороку арештовують за кордоном.

Залишити відповідь