Понеділок, 4 Вересня, 2023
Наука

Зонд «Паркер» надіслав унікальний знімок атмосфери Сонця

Зонд «Паркер» надіслав на Землю унікальний знімок. Апарат сфотографував простір всередині атмосфери зірки. Фото були опубліковані НАСА.

 

В момент фотографування космічний апарат знаходився на відстані 27 мільйонів кілометрів від Сонця. Зліва на знімку чітко видно два корональних стримери, яскрава пляма в районі центральної частини Юпітер, а чорні точки є артефактами фонової корекції. Фотографія була вперше продемонстрована на зустрічі геофізичного союзу США. На заході астрономи обговорювали дані, які можуть бути отримані за допомогою «Паркера».

Зонд «Паркер» в кінці жовтня — початку листопада пролетів через корону світила, а перші дані від нього надійшли на Землю 7 грудня. Завершиться місія в кінці квітня наступного року. Зазначимо, що до цього апарат підлетів до Сонця ближче серед усіх штучних космічних тіл, а також став найшвидшим кораблем в історії.

Останній показник дуже важливий для досліджень, оскільки зонд повинен розігнатися до швидкості обертання зірки. Це дозволить тривалий час спостерігати за певною областю світила, допомагаючи обчислити ефект сонячного обертання.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.