Субота, 13 Липня, 2024
Події

Протести в Угорщині: Кому набрид Віктор Орбан?

У той час як основна увага міжнародної громадськості прикута до руху “жовтих жилетів” у Франції і Бельгії, в Угорщині з минулої середи розвивається не менш активний протестний рух проти уряду прем’єр-міністра Віктора Орбана.

За останній тиждень угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан зіткнувся з найбільш масштабними протестами з моменту свого приходу до влади в 2010 році. В неділю в Будапешті близько 10-12 тисяч людей протестували проти нових змін у трудовому кодексі, які громадяни Угорщини називають “рабськими”. Паралельно протести проходили ще як мінімум в 5 угорських містах.

Суть цих досить оригінальних змін полягає в тому, що угорські компанії можуть щорічно вимагати від співробітників до 400 годин понаднормової роботи і при цьому на три роки затримувати оплату за цю роботу. Виходить такий собі узаконений добровільний “кредит” для бізнесу за рахунок працівників – при тому без відсотків чи згоди “кредитодавців”. Паралельно було прийнято юридичні акти, які посилюють залежність судової системи від уряду.

Залишити відповідь