Четвер, 7 Грудня, 2023
СвітЦікаве

Ідею Маска розкритикував легендарний астронавт, який здійснив обліт Місяця

Андерс в складі екіпажу «Аполлона-8» в 1968 році здійснив політ до Місяця. Вийшовши на місячну орбіту, корабель зробив 10 обльотів навколо супутника і повернувся на Землю

Вільям (Білл) Андерс розкритикував намір NASA відправити пілотований корабель на Марс. Американський військовий льотчик, який у XX столітті брав участь у так званій “Місячній програмі” впевнений, що Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору зараз не зможе відправити людину навіть на Місяць.

“Яка необхідність в цьому? Що штовхає нас на Марс? Не думаю, що громадськість в цьому зацікавлена”, – сказав астронавт, передає Обозреватель з посиланням на Newsweek.

Андерс був одним із перших людей, які покинули орбіту Землі й облетіли Місяць на борту “Аполлона 8” у 1968 році.

“NASA не можуть сьогодні дістатися до Місяця. Агентство таке закостеніле. Воно перетворилося в програму з працевлаштування. Багато центрів лише намагаються залишитися зайнятими”, – сказав екс-астронавт, додавши, що NASA зробило неправильний поворот у 1972 році, коли закрило програму “Аполлон”. Андерс був одним із перших людей, які покинули орбіту Землі й облетіли Місяць на борту “Аполлона 8” у 1968 році.

При цьому Андерс не проти вивчати далекі планети, він вважає, що потрібно спочатку створити необхідні технології, що дозволяють людині в майбутньому здійснити посадку на Марс. А поки вивчати планету можна дистанційно.

Він не заперечує, що є прихильником саме безпілотних програм, оскільки вони, на його думку, дешевші.

Відзначимо, що Андерс не вперше критикує плани колонізації Марса таких людей, як Ілон Маск або Джефф Безос. Приміром, на початку цього року астронавт заявляв, що NASA даремно йде на поводу у Маска.

Залишити відповідь