Понеділок, 20 Травня, 2024
ЕкономікаЦікаве

Три українці, які розбагатіли за кордоном

Виїхати в чужу країну через бідність та заробити мільйони – утопія. Однак українські емігранти довели, що це цілком реально.

Ян Кум – український емігрант, що заснував WhatsApp, один із найуспішніших месенджерів у світі.

Майбутній інженер виріс у Фастові на Київщині в доволі бідній родині. Сім’ї не завжди вистачало коштів на оплату комунальних чи електрики. Саме через бідність 16-річним хлопець разом із мамою та бабою переїхав у США. Батько залишився жити в Україні.

У 2009 році iPhone надихнув Яна Кума до створення мобільного додатку WhatsApp для обміну повідомленнями. А в лютому 2014 року Facebook заплатила за мобільний месенджер $16 млрд. В одну мить Ян Кум, власник 45% акцій компанії, розбагатів на 6,8 мільярдів. У 2014 компанія Цукерберга витратила на придбання WhatsApp майже третину своїх вільних коштів – $19 млрд.

У травні 2018 Ян Кум вирішив піти з компанії та покинув Раду директорів Facebook.

Макс Левчин – співзасновник та головний інженер PayPal, віце-президент з розробки в компанії Google зі статком у $300 млн.

Левчин родом із Києва. У США переїхав разом із батьками в 16 років, як політичний біженець. Перший час родина жила у родичів в Чикаго. Як згадує сам чоловік, із заощаджень вони мали лише $700.

Макс поступив в Університет штату Іллінойс, де вивчав комп’ютерні науки. Після навчання відправився працювати в Силіконову долину. Там багато працював над власними проектами, жоден з-яких не приніс прибутків. Але Левчин на цьому не зупинився і разом з іншими розробниками створив платіжну систему PayPal. Так народилося поняття “електронні гроші”.

В 2002 році eBay придбала платіжну систему PayPal за $1,5 млрд. Доля українця склала – $34 млн.

У 2004 році Левчин запустив власний стартап Slide, головною розробкою якого був сервіс зручного відображення великої кількості фотографій для користувачів соціальної мережі MySpace. Пізніше Slide переорієнтувалася на створення соціальних сервісів для MySpace і Facebook. У 2009 році Макс Левчин посів 25 рядок у списку найбільш успішних бізнесменів молодших за 40 років.

Алекс Ровт (Кисельов) – мільярдер, власник низки великих підприємств у галузі хімічної промисловості.

Народився в місті Мукачеві в сім’ї службовця. У 21 рік переїхав до Угорщини на постійне місце проживання. Починав працювати різноробом у магазині. За кілька років став начальником головного управління збуту плодово-овочевої продукції Угорщини.

У 2008 році журнал Forbes включив вихідця з України зі статками у $1,57 млрд у свій список найбагатших людей планети.

Залишити відповідь