Вівторок, 5 Грудня, 2023
Події

У Швеції за підозрою в тероризмі затримано 6 осіб

У Швеції шістьом підозрюваним пред’явлені звинувачення у фінансуванні іноземних структур, які мають зв’язки з екстремістським угрупуванням “Ісламська держава”. Крім того, трьом з них ставлять за провину можливу підготовку теракту.

Про це повідомляє DW.

За даними прокуратури, троє звинувачених «придбали і зберігали великі обсяги» – близько 660 кілограмів і 105 літрів – хімікатів, а також «інші підручні засоби», призначені для «нанесення шкоди здоров’ю і вбивства людей».

При цьому мова йшла, зокрема, про таку горючої хімічної рідини, як пероксид водню, що використовувалася, в тому числі, бойовиками в ході вибухів в Лондоні в 2005 році.

П’ятеро підозрюваних поміщені під варту в околицях Стокгольма, шостий – родом з Стремсунд в центральній Швеції – поки залишається на волі.

За даними слідства, троє підозрюваних – вихідці з Узбекистану і Киргизії. Мінімум один з них підтримував контакти з громадянином Узбекистану Рахмат Акіловим, який 7 квітня 2017 направив викрадену ним вантажівку в скупчення людей на центральній торговій вулиці шведської столиці.

Залишити відповідь