П’ятниця, 1 Грудня, 2023
ЕкономікаУкраїна

У 2019 році в Україні зросте попит на вирощування цибулі

За прогнозами фахівців, вже в наступному сезоні кількість виробників цибулі в Україні збільшиться, паралельно зросте і попит на її вирощування.

Як передає superagronom.com, Олександр Хорев, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти»зауважив,  що ​в цьому сезоні цибуля стала трендом українського плодоовочевого ринку. Виробництво цієї продукції суттєво впало не тільки в Україні, але й в країнах ЄС, що провокує майже ажіотажний попит як на внутрішньому ринку, так і з боку експортерів.​

«Вже наступного року варто очікувати стрімкого збільшення кількості гравців в сегменті цибулі. Більш того, як показує багаторічний досвід, до вирощування цибулі будуть вдаватися навіть ті компанії, які не тільки не мають досвіду її виробництва, а навіть зовсім не є професійними аграріями», — зауважив Олексндр Хорев.

Експерт підкреслює, що торгова активність на ринку цибулі спостерігається навіть в умовах рекордних цін на ці овочі за всю історію незалежності країни. Зокрема, наразі господарства пропонують якісну цибулю по 11-12 грн/кг, що в середньому втричі дорожче, ніж на початку зими минулого року.

«Поки що передумов для змін цінових тенденцій немає навіть не дивлячись на активний імпорт цибулі з Казахстану та Азербайджану. Таким чином, цибуля і далі буде дорожчати як під впливом зменшення пропозиції, так і завдяки активному експорту до ЄС», — прогнозує експерт.

Залишити відповідь