Середа, 24 Липня, 2024
ПодіїСвіт

Жителі планети зустріли Новий рік

Жителі різних країн світу взяли участь у святкових заходах з нагоди настання 2019 року.

На центральних вулицях і площах у багатьох містах у новорічну ніч відбулися народні гуляння, які супроводжувалися піснями й танцями, а також запусками феєрверків.

Так, у столиці Великої Британії за традицією опівночі розпочалося святкове піротехнічне шоу в небі над річкою Темзою. В мерії раніше повідомили, що темою вистави стануть “Відносини Лондона з Європою”: міська влада хотіла в такий спосіб продемонструвати, що Лондон відкритий до контактів і співпраці з іншими країнами. Британські ЗМІ зазначають, що вибір такої теми є особливо актуальним на тлі майбутнього виходу Великої Британії з ЄС.

Низка мереж ресторанів і кафе в США в новорічну ніч пропонували всім охочим стати учасниками різних акцій і отримати бонуси: випити безкоштовну чашку кави або стати володарем другої порції святкової вечері.

Однією з перших новий рік зустріла острівна держава Самоа, потім до неї приєдналася Австралія, де цього року запустили феєрверк, який коштував понад 3,5 млн євро, що стало рекордною сумою для цієї країни, витраченою на новорічне піротехнічне шоу.

У Німеччині в центрі Берліна відбулася новорічна вечірка, на сцені перед присутніми виступили музиканти, зокрема валлійська співачка Бонні Тайлер. У новорічному зверненні канцлер ФРН Ангела Меркель закликала жителів ФРН “згуртуватися і працювати з іншими, не зважаючи на кордони”.

У багатьох країнах існують особливі традиції зустрічі нового року. Наприклад, у Греції та на Кіпрі зазвичай готують пиріг василопіта, всередину якого ховається монетка: вважається, що того, кому трапиться монетка в порції пирога, протягом усього року супроводжуватиме успіх. При цьому цю монетку варто дбайливо зберігати в гаманці весь рік. А в Іспанії заведено опівночі під бій годинника з’їдати 12 виноградинок, кожна з яких символізує удачу протягом 12 місяців нового року.

Залишити відповідь