Вівторок, 21 Травня, 2024
Політика

ЦВК зареєструвала Ігоря Шевченка в президенти. Другому кандидату забракло грошей

Центральна виборча комісія (ЦВК) зареєструвала першого кандидата в Президенти на вибори 2019 року – колишнього міністра екології та природних ресурсів (2014-2015) Ігоря Шевченка.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні ЦВК у п’ятницю, передають Українські Новини.

Шевченко балотується як самовисуванець.

Він 1971 року народження, освіта вища, проживає в місті Києві, безпартійний, президент благодійної організації “Успішна Україна”.

З 5 січня Шевченко може вести передвиборчу агітацію.

Згідно з календарним планом виборів, офіційне висунення кандидатів та подача документів для реєстрації триватиме до 3 лютого включно, а протягом 5 днів з дня прийняття документів ЦВК має зареєструвати кандидата або відмовити йому.

Передвиборча агітація кандидатом дозволяється з наступного дня після його реєстрації до 24:00 29 березня. При цьому до 7 березня включно зареєстровані кандидати зможуть офіційно відмовитися від балотування.

Відповідно, до 8 березня включно Центрвиборчком зможе скасувати реєстрацію таких кандидатів і затвердити текст виборчого бюлетеня.

Вибори відбудуться 31 березня.

На тому ж засіданні в п’ятницю Центрвиборчком відмовив одному з кандидатів в реєстрації – правозахиснику Володимиру Ратушу.

Він не вніс необхідні для реєстрації 2,5 млн гривень застави, а також заповнив анкету кандидата з помилками і неточностями, в зв’язку з чим вона не відповідає вимогам виборчого законодавства.

Разом з тим ЦВК зареєструвала уповноважених представників Сергія Капліна, Валентина Наливайченка, Віталія Скоцика і Андрія Садового, які подали документи на реєстрацію кандидатами в Президенти 3 січня.

Офіційне висунення кандидатів і подача документів для реєстрації триватиме до 3 лютого.

Залишити відповідь