Вівторок, 5 Грудня, 2023
Економіка

У 2019 алкоголь в Україні подорожчає

Ціни на алкоголь в Україні за підсумками 2018 року зросли в середньому на 14%.

Зростання продовжиться і в новому році, однак в той же час українці зможуть купувати більше алкоголю.

Це пов’язано з тим, що середня зарплата в Україні зростає ще швидше. Про це Інформатор повідомляє з посиланням на пост директора Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенко в Facebook.

За 12 місяців пляшка вітчизняного пива 0,5 літра подорожчала на 1,5 гривні. Пляшка горілки того ж обсягу, в свою чергу, стала варто на 9,2 гривні більше. При цьому обидва види алкоголю подорожчали на 11%, в той час як столові вина українського виробництва – на 7%. Зростання продовжиться і в 2019 році, упевнений Дорошенко. Це пов’язано з тим, що в 2018 році впали ціни на цукор і яблука.

Крім того, в серпні українець міг собі дозволити купити на середню зарплату на три півлітрові пляшки горілки більше (111 проти 108 пляшок) ніж на початку 2018 року. Також за першу половину минулого року зросла купівельна спроможність в пляшках вина. У порівнянні з січнем 2018 року, в серпні українці могли купити на одну пляшку вітчизняного сухого вина більше. Дорошенко зазначив, що ця тенденція, швидше за все, продовжить рости і в 2019 році.

Залишити відповідь