Субота, 24 Лютого, 2024
Політика

1200 російських снарядів обстріляли українські кораблі в Керченській протоці

Під час акту агресії у Керченській протоці російські прикордонники обстріляли українські кораблі з великокаліберної гармати, випустивши близько 1200 снарядів.

Про це в ефірі “Ехо Москви” повідомив адвокат Ілля Новіков, посилаючись на дані свого підзахисного Романа Мокряка з “Бердянська” – одного з військовополонених українських моряків.

“Російська сторона намагається подавати ситуацію так, що “ми бачили, що вони порушують кордон, ми були зобов’язані це припинити”. … При цьому росіяни не заперечують, що вони розуміють, хто (був – ред.) перед ними – військові кораблі ВМС, під відповідними прапорами, на яких перебувають військові моряки, які носять форму і мають зброю”, – зазначив Новіков.

 “Це “зобов’язані припинити” вилилося у стрілянину з великокаліберної гармати (по українських кораблях – ​​ред.). За спостереженнями мого підзахисного Романа Мокряка – було витрачено близько 1200 снарядів. … Вони (моряки – ред.) дивом не загинули”, – додав адвокат.

Він зазначив, що вогонь відкрив російський прикордонний корабель “Ізумруд”. Щоб уникнути обстрілу, українські кораблі почали розходитися у морі, і за “Бердянськом” пішов один з прикордонних кораблів РФ. 

“По них, за словами Мокряка, влучили щонайменше 4 рази. Ці влучання, які зафіксував екіпаж. Можливо, буде проведено експертизу і буде встановлено, що їх більше”, – повідомив Новіков. 

З цих чотирьох влучань, за словами адвоката, два – були небезпечні. Внаслідок одного з них й зазнали поранень троє членів екіпажу від осколків броні катера, яку було пробито снарядом. 

Залишити відповідь