П’ятниця, 1 Грудня, 2023
Економіка

У Славутичі побудують сонячну електростанцію

Славутицька міськрада прийняла рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу його в оренду ТОВ “Славутицька енергетична компанія” для будівництва електростанції з використанням енергії сонця на території міста.

Згідно з інформацією Славутицької міської ради, за проектом загальна потужність електростанції, площею 53,4 га, очікується 20,28 мВт, а сукупний дохід за рік складе 2 млн. гривень. Для обслуговування сонячної електростанції буде створено 10 робочих місць.

Як розповів мер міста Славутич Юрій Фомічов, будівництво сонячної електростанції заплановано на першу половину 2019 року.

“У нас в проекті є будівництво сонячної електростанції – це інвесторський проект. Підприємство ТОВ “Славутицька енергетична компанія” землю вже оформленор, проект розроблено, орендна плата надходить. Інвестування в будівництво сонячної електростанції почнеться, швидше за все, навесні-влітку, коли дозволять погодні умови “, – сказав він.

Також він зазначив, що їхнє місто стало першим в Україні, де створили муніципальний енергетичний кооператив “Сонячне місто”, який використовує сонячні електростанції.

“Ми віддаємо даху муніципальних будівель в пільгову оренду кооперативу. Основна діяльність якого – будівництво та експлуатація сонячних електростанцій. Кооператив залучає кошти внутрішнього інвестора, переважно жителів міста, з низьким порогом входу в кооператив – вартість паю коштує близько 500 доларів. Енергія з СЕС буде реалізуватися за “зеленим” тарифом. Жителі вкладають гроші в цей тариф і отримують стабільний прибуток. Частина цих коштів залишається кооперативу, а друга – перерозподіляється на реалізацію енергоефективних заходів для міста. В майбутньому це дозволить перейти нашому місту на повне заміщення використання енергії з викопних джерел “, – запевнив градоначальник.

Залишити відповідь