Середа, 24 Липня, 2024
АнонсиКультура

Куди піти 17 січня

Вечірка «Adventure»

Лайнап

Serf Sasha

Local Coach

Час: 21.00.

Місце: вегетаріанське кафе «Дом» (вул. Сагайдачного, 10/5).

Вартість: вхід вільний.

Розмова про рослини, пам’ять, номадичність та війну

У межах публічної програми «Донбасские Студии» відбудеться розмова з дослідницею Дар’єю Цимбалюк про рослини, пам’ять, номадичність та війну.

На одній з ментальних мап, створених під час проекту «Одіссея Донбас» в Одесі, пані Ольга намалювала кімнатну рослину і написала на вазонці «Я фикус». Пані Ольга переїхала з Макіївки до Одеси з початком війни. Серед зібраних Дар’єю усних історій є багато наративів про кімнатні рослини та сади, які стали фокусом її PhD дослідження у St Andrews University.

Під час розмови дослідниця поділиться останніми ідеями, над якими вона почала працювати під час PhD навчання, і які стосуються культурної пам’яті, антропоцену, можливості розповісти про досвід переселення поза бінарними категоріями, культурних мереж (між людьми та людьми, рослинами та людьми), які розриваються і створюються внаслідок війни, а також – образами вкорінення.

Дар’я Цимбалюк – PhD студентка University of St Andrews (Шотландія) та співавторка мистецького проекту «Одіссея Донбас». ЇЇ дослідження та мистецька діяльність пов’язані з усними історіями та ментальними мапами людей, які переїхали з Донбасу до інших міст України із початком війни.

Час: 19.00.

Місце: Зона креативних мануфактур Izone (вул. Набережно-Лугова, 8).

Вартість: вхід вільний, реєстрація.

Artist talk з Антоном Логовим

Зустріч із художником Антоном Логовим відбудеться у межах виставки «Анатомія симулякра».

Автор розповість про історію створення і концепцію інсталяції «Дім із привидами». Ця робота про сьогодення у вигляді будинку, який метафорично через різні побутові речі поєднує минуле і майбутнє. Привиди – наші думки, страхи і невпевненність у завтрашньому дні. Іронічні написи «Логов жив!» і фото самого автора, та його особисті речі – спроба подивитись на особистість зі сторони, каже Логов.

На думку кураторів, симулякри чимось подібні до біологічних істот, їх можливо досліджувати, на кшталт генномодифікованих організмів, в яких є свій унікальний фенотип та анатомія. В той же час уникнути симуляції, так само як і хиб, практично неможливо. На етапі формування знань, особистість та суспільство змушені відмовлятись від попередніх уявлень, якими б достовірними вони не здавались у минулому.

Час: 18.30.

Місце: Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України (вул. Євгена Коновальця, 18д).

Вартість: вхід вільний.

Концерт International Project «Christmas»

Черговий міжнародний проект відомого українського бас-гітариста Ігора Закуса знов на сцені 32JazzClub! Цього разу у програмі під назвою «Christmas» прозвучать лише авторські твори учасників квартету.

Ігор Закус – бас-гітарист, композитор, викладач, засновник проекту Jazz Kolo. Ігоря справедливо вважають найкращим бас-гітаристом України. В його музиці є все – техніка, вражаюча мелодика, справжня українська співучість та індивідуальний саундсаунду. Стилі, в яких працює Ігор – jazz, funk, fusion.

Цього вечора на сцені:

Пьотр Шмід – труба

Шимон Міка – гітара

Ігор Закус – бас

Адам Загорскі – барабани

Час: 20.00.

Місце: Old Fashioned Bar / 32 (вул. Воздвиженська, 32).

Вартість: 500 грн.

Арт-проект «Дезеленізація»

Міське озеленення – надзвичайно важлива складова будь-якого урбаністичного утворення. Зелені насадження забезпечують кисень, укріплюють ґрунти, створюють затінок і, звісно ж, прикрашають вулиці та площі міст. Сьогодні в Україні концепція озеленення більше тяжіє до декоративності та спектакулярності, нехтуючи практичністю, а почасти й доцільністю.

Учасники ініціативи DE NE DE представляють мистецький проект, у якому сучасні українські художники та громадські активісти осмислюватимуть минуле і сучасне міського жардінажу.  Для цього ми збираємо фотодокази нівечення рослин комунальними службами: обрізка чи вирубка дерев, перекопування чи асфальтування газонів…  Також звертаємося до користувачів соціальних мереж із проханням фотографувати та публікувати фото з хештегом #дезеленізація

Ці фото стануть частиною виставки #ДЕЗЕЛЕНІЗАЦІЯ в галереї BURSA, що пройде з 17 січня по 14 лютого 2019 року.

В рамках виставки відбудуться наступні події:

23 січня 19.00. Зазирнути в шпарину зеленбуду – інсайдерська розповідь Ольги Папаш

25 січня 19.00. Показ фільму “Dendro Dreams” Тети Цибульник та Еліаса Парвулеско + ембієнт сесія від DenniswithY(midi8).

30 січня 19.00. Де є місто-сад? – лекція Тетяни Євсєєвої.

1 лютого 19.00. Презентація коміксу Марії Катрич та Патріса Петерсона.

6 лютого 19.00. Дискусія про міське озеленення.

8 лютого 19.00. Презентація фільму «Фітоінтер’єри» Наталки Дяченко.

Час: 19.00

Місце: Bursa gallery (вул. Костянтинівська, 19).

Концерт «Абонемент № 6 – Музика для струнних»

Абонемент № 6 – «Музика для струнних»

Даніель Рьон (скрипка) Німеччина

Київський камерний оркестр

Програма:

Й.-С. Бах – Концерт № 1 для скрипки з оркестром ля мінор

Е. Елгар – Інтродукція і алегро

В.А. Моцарт – Маленька нічна серенада, К 525

Й. Гайдн – Концерт для скрипки і струнних до мажор

Б. Бріттен – Проста симфонія

Час: 19.00.

Місце: Національна філармонія України (Володимирський узвіз, 2).

Вартість: 70 – 350 грн.

Залишити відповідь