Неділя, 18 Квітня, 2021
novyny.org@gmail.com
Наука

Ізраїльський стартап Wiliot представив Bluetooth-чіп, який працює за рахунок оточуючих радіохвиль

Інвесторами вже виступили Samsung і Amazon, а старт продажів запланований на 2020 рік.

Ізраїльський стартап Wiliot представив дистанційний датчик, який працює без акумулятора, за рахунок оточуючих його хвиль: Bluetooth, Wi-Fi і стільникових сигналів. Представники компанії повідомили, що вже залучили інвестиції в розмірі 30 мільйонів доларів. У числі великих інвесторів – Amazon і Samsung.

Презентація нового продукту пройшла в рамках виставки National Retail Federation. Пристрій являє собою датчик, що складається з трьох антен і ARM-процесора.

Датчик вміє зчитувати температуру і вагу об’єктів, і передавати цю інформацію на відстань до трьох метрів метрів. Чіп можна «приклеїти» до пакету молока, щоб отримувати повідомлення, коли воно закінчиться. Його також можна прикріплювати до одягу, як цифрову інструкцію, в такому випадку пральна машинка буде автоматично виставляти необхідні настройки. Приклеєний до бірки одягу чіп може повідомляти власника про необхідність прання.

Розробники ж припускають, що основним застосуванням міток стане відстеження стану товарів на складах і магазинах. Передсерійні зразки будуть доступні розробникам в кінці цього року. Масове виробництво і продаж намічені на 2020 рік.

1 коментар

 • Кстати, о стартапах – Есть шикарная новость:
  Появились электронные деньги для блогеров!

  Айтишный идеймейкер Вадим Прокопчук (Украина) основал стартап “The electronic amero”. Это электронный амеро (заменитель доллара) для Конгресса США и компании Microsoft.

  Ссылка на Твиттер стартапа: https://twitter.com/el_amero

  Это супер-простые электронные деньги (никакой криптографии). И это доступно даже для не продвинутых в технологиях пользователей.

  Этот эл-амеро может выпускать любой человек, имеющий на своём компьютере текстовый редактор Word. Ценность эл-амеро обеспечивается текстом, рисунками, видео, которые пользователь (автор информации) в буквальном смысле заряжает в банкноту эл-амеро (там есть клавиатура, которая включает страницы разного назначения, заряженные информацией).

  Свершилась мечта блогеров, ученых, изобретателей, айтишников, дизайнеров, писателей, журналистов, хендмейдеров, и даже фермеров. У них теперь есть собственные электронные деньги, обеспечиваемые интеллектом или материальным продуктом от автора. Нужно только напрячь мозги, и придумать ценную информацию или сделать ценный материальный продукт.

  Похоже, это похороны не только биткоина, но и вообще всех криптовалют.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.