Вівторок, 5 Грудня, 2023
Політика

Депутати Польщі обговорили війну України та Росії

Комітет з питань спеціальних служб Сейму Польщі обговорив українсько-російську ситуацію

Про це повідомив голова цього комітету Марек Опйола з Права і справедливості, інформує Depo.ua з посиланням на “Польське радіо”.

Депутатів цікавила поточна ситуація у російсько-українському конфлікті після агресії Росії у Керченській протоці та його вплив на введений на місяць воєнний стан на частині території України. Парламентарії вивчали також те, як ця ситуація вплинула на політичну та економічну ситуацію України, а також військову ситуацію в районі Донбасу.

Польських депутатів цікавила також ситуація в Україні перед президентськими виборами 31 березня і парламентськими у жовтні, а також можливі виборчі сценарії та наслідки рішень українців.

“За нинішньої політичної сцени неможливо вказати єдиного кандидата, який виграє президентські вибори – чинний президент Петро Порошенко, екс-прем’єр Юлія Тимошенко, чи комік Володимир Зеленський, який лідирує в опитуваннях”, – зазначив Опйола.

Комітет також обговорив підтримку для цих кандидатів, ставлення та вплив олігархів в Україну до цих виборів та кандидатів, ставлення цих кандидатів до Росії, а також те, якою може бути реакція з боку Росії на перемогу кожної з цих осіб.

Ще однією темою засідання була автокефалія Православної церкви України – до чого вона веде і кому це важливо.

“Очевидно, це важливо для українців, а не Москві, і саме Україні важливо, аби її громадяни почали говорити про те, чи хочуть вони належати до Церкви, підлеглій Москві, чи Константинополю, тобто чітко з цим визначитися. Видно, що блок нинішнього президента Порошенка використовує цю ситуацію для збільшення своїх виборчих можливостей”, – сказав Марек Опйола.

Під час засідання сеймового Комітету з питань спеціальних служб були представлені також результати розслідування Агентства внутрішньої безпеки під час затримання громадянина Польщі та громадянина Китаю, підозрюваних у шпигунстві. За словами Марека Опйоли, проведена операція є великим успіхом Агентства внутрішньої безпеки Польщі.

Серед іншого, комітет вирішив, що одне із засідань ще до середини року буде присвячене виключно китайській активності на терені Польщі, зокрема у цивільній та військовій сферах.

Залишити відповідь