Четвер, 16 Вересня, 2021
novyny.org@gmail.com
Завтра в КиєвіКультура

Куди піти 1 лютого

Концерт Jazz Habits Quintet

У програмі під назвою Swinging Voice прозвучать авторські композиції Jazz Habits Quintet, а також джазові стандарти таких майстрів своєї справи, як Chick Corea, Wayne Shorter, Thelonious Monk та інших.

Jazz Habits Quintet – прогресивний колектив молодих та перспективних музикантів, які втілюють свої творчі ідеї в джазовій музиці.

Для вас гратимуть:

Дарина Гаврик – вокал

Ростислав Войтко – альт-саксофон, флейта

Юрій Середін – фортепиано

Кристина Кирик – контрабас

Роман Гуменюк – барабани

Час: 20.00.

Місце: Old Fashioned Bar / 32 (вул. Воздвиженська, 32).

Вартість: 400 грн.

Вистава «Купатись? Чи не купатись?»

«Купатись? Чи не купатись?» – вистава за мотивами творів українського митця Леся Подерв’янського! Автор обрав найсоковитіші уривки зі своїх п’єс і гармонійно поєднав їх в одне ціле. Вийшла вистава про життя, смерть, секс, кохання та зраду – традиційна суміш брутальності, здорового глузду, політичного стьобу та різноманітних алегорій.

Час: 19.00.

Місце: Будинок кіно (вул. Саксаганського, 6).

Вартість: 200 – 500 грн.

Концерт гурту Go_A

Електро-фолкери Go_A зіграють свій перший сольник. Ви почуєте улюблені пісні, акустичну програму, а також щось новеньке! Цього вечора гурт зіграє «Небо в долонях», «Сонце», «Коло річки» та багато іншого.

Час: 20.00.

Місце: Гранд-паб «Вдоску» (вул. Мельникова, 28).

Вартість: 100 грн.

Виставка Руслана Лобанова «Chateau»

Руслан Лобанов працює в жанрі арт-ню. Його знімки – ніби стоп-кадри з фільмів 70-х. За плечима автора три видані книги та співпраця з галереями у різних країнах світу.

На виставці будуть представлені роботи із нової книги «Chateau», над якою автор працював упродовж восьми років. Ця книга нагадує класичний фотоальбом із фотоісторіями жителів та гостей замку на півночі Франції. Головні герої змінюються кожного сезону, незмінним залишається лише персонал, що пов’язує події різних періодів.

Час: 11.00.

Місце: Музей історії Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7).

Вартість: 70 грн.

Концерт Mylah (USA)

Mylah (USA) – відома R’n’B і soul музикантка. Молода виконавиця із Індіани, яка власними силами зняла два кліпи та випустила сингл Honestly, впевнено підкорює музичний світ. Саме їй пророкують славу нової R’n’B королеви Америки.

Час: 20.00.

Місце: Caribbean Club (вул. Симона Петлюри, 4).

Вартість: 250 – 700 грн.

Презентація книги Олександра Бойченка «Країна за Збручем»

Книжка «Країна за Збручем» – це збірка новелістичних есеїв та есеїстичних новел, які Олександр Бойченко впродовж двох останніх років писав для сайту zbruc.eu та журналу «Країна».

За словами автора, «Країна за Збручем» – це книжка-міст. Просто міст між текстами, що публікувалися в країні по два боки Збруча. Але це також кладка між різними жанрами й стилями, віадук між трагічним і комічним, тунель між ліризмом і сарказмом, понтон між приватно-побутовим і соціально значущим, шляхопровід від літератури до публіцистики і назад. Одне слово, все більш-менш так само, як у семи попередніх збірках автора, хоч і трохи інакше».

У «Країні за Збручем» особливо виразними є теми мови, прокрустинації (термін автора), політкоректності та її меж. Власне, вони здебільшого пропрацьовані в текстах першої частини – «Збруч», які побудовані на асоціативних образах, своєрідних гіперпосиланнях; у них головний герой – думка. Есеїстичні новели частини «Країна» побудовані на реальних подіях із життя автора та його оточення, в них багато тепла, доброго гумору.

Час: 19.00.

Місце: Дім освіти та культури «Майстер Клас» (вул. Богдана Хмельницького, 57б).

Вартість: вхід вільний.

Концерт Симфонічного оркестру НФУ

Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України під орудою Ігоря Палкіна представлять розмаїту програму із творів класиків. Прозвучить музика Карла Марії Вебер, Макса Бруха, Отторіно Респігі, Роберта Шумана, Петра Чайковського, Олександра Глазунова. Соліст – Іван Кучер (віолончель).

Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України

Диригент – Ігор Палкін

Соліст – Іван Кучер (віолончель)

Програма:

К.М. Вебер – Увертюра до опери «Вільний стрілець»

М. Брух – «Кол Нідрей» для віолончелі з оркестром,

О. Респігі – Адажіо з варіаціями для віолончелі з оркестром,

Р. Шуман – Адажіо і алегро для віолончелі з оркестром,

О. Глазунов – Пісня менестреля для віолончелі з оркестром,

П. Чайковський – Симфонічна фантазія за Данте «Франческа да Ріміні»

Час: 19.00.

Місце: Національна філармонія України (Володимирський узвіз, 2).

Вартість: 70 – 300 грн.

Кінопроект «NOVA OPERA на великому екрані»

1 лютого в кінотеатрі українського фільму «Ліра» розпочнеться проект «NOVA OPERA на великому екрані», у межах якого глядачі зможуть переглянути шість сучасних музично-театральних постановок формації NOVA OPERA. Перший вечір буде присвячений опері «Коріолан» за однойменною п’єсою Вільяма Шекспіра (автор ідеї – Влад Троїцький), прем’єра якої відбулась 29 листопада 2014 року.

Цей драматичний твір був вибраний невипадково. На думку режисера і керівника проекту Влада Троїцького, більш актуальний і болісний текст для постановки у театрі сьогодні знайти складно.

В основі трагедії Шекспіра – життєпис давньоримського вождя Гая Марція Коріолана, зі змалюванням політичних інтриг та бунту народу проти свого лідера.

«Коріолан – ну дуже актуальний сьогодні. Це такий гадючник, умовно кулуари Верховної Ради», – коментує Влад Троїцький.

Фактично з цієї постановки розпочалася історія української музичної формації NOVA OPERA, яка не визнає естетичних обмежень: вільно поєднує авангард і рок, григоріанський хорал і тріп-хоп, необароко й фольклорні імпровізації.

1 лютого на глядачів також чекає зустріч із українським режисером, засновником ГОГОЛЬFEST Владом Троїцьким. Відверта розмова про музичний театр, нові виклики для режисури та те, як розпочиналася історія NOVA OPERA.

Час: 19.00.

Місце: Кінотеатр «Ліра» (вул. Велика Житомирська, 40).

Вартість: 50 грн.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.